«Блаженства — це переоцінка цінностей світу»: у Старуні молилися у першу п’ятницю місяця

«Блаженства — це переоцінка цінностей світу»: у Старуні молилися у першу п’ятницю місяця

У пʼятницю, 1 листопада, відпустовий центр блаженного священномученика Симеона Лукача в Старуні зібрав на молитву понад кілька сотень прочан, які взяли участь у молитовній програмі першої п’ятниці місяця. Очолив богослужіння о. Іван Жук, духівник Відпустового центру, у співслужінні о. Юрія Сидіра та запрошених душпастирів.

Ця традиція, що включає Таїнства Сповіді та Євхаристії, надала можливість кожному прочанинові підготуватися до прийняття обітниці Христа. До блаженного Симеона Лукача приїхали паломники з різних куточків Івано-Франківської Архієпархії, зокрема учасниці спільнот «Матері в молитві». Про це розповідає інформаційний центр відпустового місця.

Програма розпочалася молитовною ходою Хресної дороги, під час якої паломники роздумували над жертвою Ісуса для людства, та молитовно споглядали страждання Христа.

На підтримку духовного зцілення присутніх, священнослужителі уділяли Таїнство Покаяння, що дало змогу кожному охочому примиритися з Господом.

Після Хресної дороги о. Юрій Сидір очолив молитву панахиди за праведним Митрополитом Андреєм Шептицьким, який був Предстоятелем УГКЦ з 1901 по 1944 рік. Діяльність Митрополита Андрея залишила глибокий слід у духовному й культурному житті нашого народу.

Кульмінацією молитовного вечора стала Божественна Літургія, в якій вірні прийняли до серця живого Бога. У своїй проповіді отець Андрій Туз поділився роздумами про значення Блаженств:

«Ісус, провівши всю ніч у молитві, обирає 12 апостолів — особливих посланців, які своїм числом і покликанням символічно відображають 12 поколінь ізраїльського народу. Господь творить новий Ізраїль і через покликання багатьох дає зрозуміти, що кличе до Свого Царства усіх. Христос, знаючи, що Його учні будуть переслідувані, дарує їм обітниці Блаженства, перевертаючи світове розуміння щастя, успішності й самореалізації. Божі цінності відрізняються від цінностей світу: правдиві християни, яких світ вважає приреченими, є щасливими й благословенними людьми, які у стражданнях знаходять надію. Блаженства — це переоцінка цінностей, новий погляд на життя, і Царство Боже стає присутнім тут і зараз для тих, хто живе за Божими критеріями», – зазначив душпастир.

Як приклад блаженного життя проповідник привів служіння і подвиг блаженного Симеона Лукача, який своєю вірою і служінням уособлював Царство Боже та інших ісповідників віри:

«Сьогодні також згадуємо священномученика Теодора Ромжу, Єпископа Мукачівського, та праведного Митрополита Андрея Шептицького, з дня упокоєння якого минає 80 років. Христос запропонував їм стати відблиском Божого Царства на землі, і вони, прийнявши цю пропозицію, свідчили про дар Божого милосердя своїм життям».

Після Літургії священники провели молитви на оздоровлення та благословили присутніх мощами блаженного Симеона Лукача та святим єлеєм, просячи Господа про зцілення для душі й тіла.

«Блаженства — це переоцінка цінностей світу»: у Старуні молилися у першу п’ятницю місяця«Блаженства — це переоцінка цінностей світу»: у Старуні молилися у першу п’ятницю місяця«Блаженства — це переоцінка цінностей світу»: у Старуні молилися у першу п’ятницю місяця«Блаженства — це переоцінка цінностей світу»: у Старуні молилися у першу п’ятницю місяця«Блаженства — це переоцінка цінностей світу»: у Старуні молилися у першу п’ятницю місяця«Блаженства — це переоцінка цінностей світу»: у Старуні молилися у першу п’ятницю місяця«Блаженства — це переоцінка цінностей світу»: у Старуні молилися у першу п’ятницю місяця«Блаженства — це переоцінка цінностей світу»: у Старуні молилися у першу п’ятницю місяця

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Джерело