70 % врожаю на окупованій Луганщині «безслідно зникли» або росіяни знищили родючі землі регіону
- Автор допису: Голова Луганської обласної військової адміністрації
Окупаційні ЗМІ повідомляють, що станом на 1 листопада збиральна кампанія у так званій «лнр» наближається до завершення.
Зібрано 97,3% від запланованого обсягу зернових та зернобобових культур, включаючи кукурудзу. Із полів ніби зібрано 544,7 тис. тонн зерна.
Проте звітні «досягнення республіканських аграріїв» розраховані тільки на необізнаних людей. Адже після майже повної окупації Луганської області площа земель сільгосппризначення в «лнр» збільшилась на 980 000 га.
Враховуючи існуючі орні землі, валовий збір зернових та зернобобових, в тому числі кукурудзи, мав би скласти 1,8 млн тонн. Наразі він фактично утричі менший, ніж мав би бути.
Це означає, що 2/3 врожаю або вкрадені, або, можна припустити, що окупанти цілеспрямовано знищують родючість орних земель. Землі не обробляються належним чином: не вносяться добрива, структура посівних площ сільськогосподарських культур не відповідає нормам сівозмін. З такими темпами через п’ять років Луганщина з житниці України перетвориться на пустелю.
Крім того, перевага надається посіву технічних культур, які виснажують ґрунти. Це підтверджується значним зниженням врожайності: для зернових та зернобобових вона наразі становить 9,8 ц/га проти 36,2 ц/га у 2021 році. Кукурудза – 4,3 ц/га проти 29,0 ц/га. Соняшник – 8,3 ц/га проти 18,9 ц/га.
Збирання кукурудзи на зерно також підходить до завершення. Наразі зібрано 65,5 % площ, що становило 22,6 тис. тонн зерна. У довоєнний період тільки на підконтрольній Україні частині збирали 149,6 тис. тонн.
Соняшник зібрано на 81,9 % посівних площ, намолочено 334,6 тис. тонн насіння. У 2021 році цей показник становив 758,4 тис. тонн.
«Сівба озимих культур під урожай 2025 року також наближається до завершення. На цей час посіяно 96,1% запланованих площ, що становить 247,2 тис. га, у тому числі 246,9 тис. га озимої пшениці», – йдеться в повідомленні.
Виглядає нібито оптимістично, але цієї осені погодні умови не сприяли розвитку сходів. Тож, скоріш за все, посіяні озимі культури не досягли належного формування кореневої системи, фази листування. З великою ймовірністю, доведеться проводити пересів культур.
Прогнози в аграрному секторі невтішні: власних круп «республіка» не виробляє, годувати худобу не буде чим, як наслідок – тваринницька галузь, яка й так переживає вкрай складні часи, буде знищена взагалі.