Дбаємо про ментальне здоров’я разом: в РДА проведено нараду з представниками територіальних громад
Сьогодні у Калуській райдержадміністрації під керівництвом заступника голови РДА Ярослави Гасяк відбулася нарада за участю регіональної координаторки Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» Лариси Підвербецької із заступниками територіальних громад та працівниками соціальних служб, відповідальних за ментальне здоров’я.
«Надзвичайно важливо піклуватися про фізичне здоров’я та душевне самопочуття кожного українця. Базовою цінністю ментального здоров'я є добробут людини і те, наскільки вона почуває себе щасливою. Задля того, щоби кожен знайшов необхідну психологічну допомогу, реалізується Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», – підкреслила заступник голови РДА Ярослава Гасяк.
Лариса Підвербецька наголошувала, що дбати про ментальне здоров’я – це базова необхідність кожної людини, як і дбати про фізичне здоровʼя. Зараз важливо працювати над покращенням психоемоційного стану українців, наданням необхідних базових знань про першу психологічну самодопомогу, перезавантаження, допомагати у подоланні стресу, спричиненого війною, шляхом залучення до різноманітних активностей.
Зауважувалося, що саме такі заходи на Прикарпатті організовуються задля надання необхідної потужної позитивної енергії для ментального здоров’я. А бути здоровим – значить бути щасливим, веселим, життєрадісним, адже здоров’я – це дорогоцінний скарб, який потрібно берегти.
Під час наради підбили підсумки роботи з реалізації заходів, присвячених покращенню ментального здоров’я на Івано-Франківщині. Зокрема, такі заходи проведені у закладах освіти, культури, медицини, соціального захисту.
Останнім часом до цієї теми посилена увага з боку держави та приймаються відповідні нормативно-правові акти. Так, Урядом схвалено Концепцію розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року. Відповідно до цього в облдержадміністрації прийнято розпорядження від 29.10.2024 №468.
Відтак на нараді учасники наради обговорили заходи, які заплановано провести на Прикарпатті. Такі ж розпорядження мають бути прийняті райдержадміністраціями і територіальними громадами. Таким чином, тема ментального здоров’я розширює свої межі. Це означає, що ментальне здоров'я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, а також доброго фізичного самопочуття.
Адже зараз, у час війни, збереження ментального здоров'я особливо необхідне для кожного з нас, для наших родин. Разом – ми сильна країна.