Президент України Володимир Зеленський представив план стійкості України: ключове, що потрібно знати жителям Львівщини.

Президент України Володимир Зеленський представив план стійкості України: ключове, що потрібно знати жителям Львівщини.

План складається з десяти пунктів.

1️⃣ Єдність.

Це перший пункт нашого внутрішнього Плану стійкості. І це те, без чого не може бути необхідних результатів Плану перемоги України.

Вибори під час війни неможливі за Конституцією. Першочергово – справедливий мир, а вже потім – вибори.

2️⃣ Фронт.

Будуть конкретні заходи для стабілізації фронту, забезпечення проведення Силами оборони та безпеки України необхідних операцій. Також будуть конкретні кроки для підвищення технологічності Сил оборони України.

Міністерство оборони разом із військовим командуванням мають визначити та призначити військового омбудсмена.

Окрім того, вони повинні представити оновлену систему контрактів на службу у Збройних Силах України для людей, які ще не досягли віку мобілізації, але прагнуть долучитися до захисту України.

3️⃣ Зброя.

У 2025 році запланували створити щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів і 3 тисячі крилатих ракет та ракет-дронів.

Завершили розробку «довгих нептунів» із першими успішними ураженнями.

В Україні впроваджують формат технологічної Ставки. У цьому форматі на регулярній основі будуть збирати найкращих фахівців та найкорисніші технологічні ідеї. Перше засідання технологічної Ставки відбудеться на початку грудня.

4️⃣ Гроші.

Ризиків для фінансування Сил оборони та безпеки України немає. Усі зарплати та пенсії виплачуватимуть вчасно та згідно із законом.

Передбачили пакет зимової підтримки для населення. У березні 2025 року традиційно відбудеться індексація пенсій на рівень інфляції. Наступного року розширять державні програми підтримки бізнесу та споживачів.

Програму «єПідтримка» відновлять, і вона стане корисною для мільйонів громадян.

Максимальна підтримка українського підприємництва, локалізації та виробництва в Україні. Потрібне дієве страхування військових ризиків. Потрібні послідовна дерегуляція та захист свободи підприємництва. Потрібне поступове зменшення частки перерозподілу ВВП державою.

Безпека ведення бізнесу та зниження тиску на бізнес від усіх державних інституцій, які контролюють діяльність інших, а не самі створюють додану вартість.

Максимальна і легальна зайнятість в Україні.

5️⃣ Енергетика.

Найбільш закрита сфера через намагання pосії спричинити блекаут в Україні.

Провели значну роботу, деталі не розголошують. Закритий додаток до Плану стійкості міститиме інформацію з обмеженим доступом для контролю процесів.

До кінця року вперше в Україні підготують паспорти енергетичної стійкості для всіх регіонів. Вони забезпечать основу для подолання будь-яких енергетичних викликів.

Атомна генерація залишається ключовим пріоритетом.

Енергетичний розділ Плану стійкості представлять у формі відкритих і закритих додатків, які разом стануть дорожньою мапою для енергетичної безпеки України на роки.

6️⃣ Безпека.

Міністерство внутрішніх справ України у співпраці з іншими інституціями впроваджує загальнодержавну систему: «Безпечна область, безпечне місто, безпечна громада». Мета – забезпечення належного рівня захищеності у публічному просторі.

Пріоритетом є безпека у навчальних закладах, зокрема школах. Поліцейський у школі та громаді стане обов’язковим стандартом. У школах, освітніх установах і громадських будівлях встановлять рамки металошукачів. Уряд, обласна влада та місцеве самоврядування визначать чіткі терміни реалізації цих заходів.

Окремий аспект Плану стійкості стосується укриттів. Передбачили оновлення стандартів, реконструкцію та будівництво нових укриттів.

Після війни Україна братиме участь у конкуренції у світі за людей, інвестиції та, в широкому сенсі слова, привабливість.

Ми маємо зробити все можливе, щоб мінне забруднення української землі не стало проблемою на покоління.

Укріплення державного кордону України, навчання українців цивільного захисту й домедичної допомоги, розгортання системи базової військової підготовки є довготерміновою необхідністю.

7️⃣ Громади.

Джерело