Завдання МЗС та уряду – активізувати міжнародну співпрацю громад. Усередині країни громади повинні зміцнювати…
- Автор допису: Голова Львівської обласної військової адміністрації
Особливу увагу приділять громадам на тимчасово окупованих територіях. Україні потрібна готовність на всіх рівнях, щоб у правильний час і завдяки правильним заходам відновити контроль над усією своєю територією.
Україні потрібен інститут множинного громадянства. Зараз опрацьовують це разом із міністром закордонних справ України.
8️⃣ Людський капітал.
Політика відновлення. Головний акцент – не лише на відновленні будівель, а на відновленні повноцінного життя людей.
Національний стандарт безбар’єрності. Він охоплює не лише інфраструктуру, а й цифрову сферу. Мета – усунення бар’єрів, які обмежують доступ різних груп до державних послуг. Програми «Дія», «Мрія» та інші цифрові сервіси розвиватимуть і розширюватимуть.
Освіта. Маємо забезпечити надзвичайний підхід, щоб не лише виконувати звичні освітні функції, а й гарантувати збереження українських дітей.
Соціальна та медична політика. Буде модернізація, спрямована на реальне досягнення національних цілей для збереження життя та збільшення його тривалості.
Церква і релігійні організації. Підтримка партнерства між державою і релігійними спільнотами, зберігаючи світський характер державних інституцій. московську церкву виключили з цього процесу, її час минув.
Зовнішня політика. До кінця року завершать оновлення корпусу послів України, зокрема в країнах G7+.
Міністерство об’єднання українців. Планують створити новий орган центральної виконавчої влади, який займатиметься справами глобальної української спільноти. Кандидатуру міністра представлять до кінця року.
Безкоштовне харчування для школярів. Уряд має забезпечити це для всіх українських дітей у 2025 році.
9️⃣ Культура. Україна впроваджує формат «культурного Рамштайну». Деталі представить міністр Микола Точицький.
Створять календар заходів для української культури.
Культурна дипломатія. Йдеться про більш масштабне просування українських наративів через мистецькі проєкти за кордоном, підтримку перекладів українських авторів іншими мовами, інтеграцію українознавчих студій у світові академічні кола.
Сучасні культурні простори. Акцент – розвиток і оновлення культурної інфраструктури, збереження музейних колекцій, створення просторів для сучасного мистецтва.
Документація злочинів проти культури. Збір доказів і забезпечення відповідальності за злочини проти культурної спадщини.
Український контент. Системне створення власного контенту, який повністю замінить російський.
🔟 Ветерани.
У кожній кластерній та надкластерній лікарні створюють реабілітаційні відділення та центри ментального здоров’я. До кінця 2025 року амбулаторні реабілітаційні відділення мають з’явитися в усіх громадах із лікувальними закладами. З наступного року сімейні лікарі отримуватимуть додаткову оплату за декларації з ветеранами.
Програма помічника ветерана. Завершили підготовку до запуску: ухвалили нормативні акти, виділили кошти. У 2025 році навчать й працевлаштують 11 тисяч фахівців для супроводу ветеранів.
Ветеранські простори. У кожному районі країни буде ветеранський простір. Наступного року планують створити щонайменше 80 таких просторів у різних громадах нашої держави.
Освіта ветеранів. Цього року 2200 ветеранів здобули нову професійну освіту. Програми навчання продовжать і у 2025.
Освіта для дітей ветеранів. З 1 січня 2025 року запровадять програму підтримки освіти для дітей ветеранів.
❗«У вирішальні моменти – а вони будуть наступного року – ми маємо не допустити, щоб хтось у світі засумнівався у стійкості всієї нашої держави.
На цьому етапі війни вирішується, хто дотисне. Або ми ворога, або ворог нас, українців. І європейців. І всіх у світі, хто хоче жити, і жити вільно й не підпорядковано якомусь одному диктатору», – наголосив Президент.
Дякую кожному, хто бореться і працює задля України. Разом подолаємо всі випробування. Слава Україні!