За матеріалами ДБР суд виніс вирок одному зраднику, ще п’ятьох осіб викрито у колабораціонізмі

Працівники ДБР продовжують системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами. Цього тижня до суду за матеріалами Бюро направлено обвинувачення щодо одного колаборанта, про підозру повідомлено чотирьом перебіжчикам. Також суд виніс вирок одному зраднику.

За матеріалами ДБР суд визнав винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України) колишнього правоохоронця з Луганщини, який перейшов на бік ворога ще в перші дні повномасштабного вторгнення. Йому заочно присудили 15 років позбавлення волі з конфіскацією усього наявного в Україні майна.

Чоловік працював у силових структурах із 2020 року, а буквально за тиждень до повномасштабного вторгнення почав нести службу у Щастинському районі Луганської області. Після приходу російських військ він допомагав агресору укріпитися в регіоні, працював у відділку в Новоайдарі, де відбувалися численні переслідування та катування українців.

До суду скеровано обвинувачення щодо колишнього правоохоронця з Куп’янського району Харківщини, який разом з окупантами розбудовував каральний орган у селищі Дворічна.

Після повномасштабного вторгнення військових країни-агресора правоохоронець вирішив перейти на їхній бік. З травня 2022 року в селищі Дворічна він організовував роботу особового складу підрозділу, сформованого з-поміж інших зрадників.

Потім загарбники призначили його старшим слідчим, а через місяць довірили очолити місцевий окупаційний пункт поліції. Під час звільнення регіону зрадник втік разом із загарбниками.

Він обвинувачується у державній зраді та колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

ДБР повідомило про підозру трьом колишнім працівникам пожежно-рятувальної частини ДСНС у місті Волноваха на Донеччині. Після захоплення міста росіянами у квітні 2022 року чоловіки не виконали наказ про евакуацію та пішли на співпрацю з ворогом.

Вони отримали посади у так званому рятувальному загоні, який створили окупанти. Їх підозрюють у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

У державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України) підозрюється колишній начальник тилу Центру бойового забезпечення ВМС ЗСУ. Фігурант приєднався до загарбників у 2014 році, коли окупанти захопили Крим. Агресори віддячили зраднику призначенням на високу посаду. Наразі він воює проти України як начальник тилу 68-го окремого морського інженерного полку збройних сил рф.

Нагадаємо, що санкції статей державної зради та колабораціонізму можуть передбачати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 років до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Одеська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону, Львівська, Рівненська, Харківська обласні прокуратури.

За матеріалами ДБР суд виніс вирок одному зраднику, ще п’ятьох осіб викрито у колабораціонізмі За матеріалами ДБР суд виніс вирок одному зраднику, ще п’ятьох осіб викрито у колабораціонізмі

Джерело