Маніпуляція: Ветеранів із ампутаціями відправлять на розмінування

  • Автор допису:

Насправді ветерани займатимуться аналізом знімків із супутників і БПЛА для виявлення та картографування територій, забруднених мінами. Ця програма із працевлаштування людей з інвалідністю, зокрема й ветеранів війни, реалізується в Україні ООН. Одна з цілей програми – забезпечити комфортні та безпечні умови праці для всіх груп населення. Перші чотири учасники проєкту вже отримали роботу у міжнародній організації The HALO Trust. 

Деякі користувачі мережі, а також російські новинні  сайти поширюють інформацію про те, що Міністерство оборони України нібито знайшло застосування «інвалідам», і збирається відправити їх, а також жінок, на розмінування території України. 

Скриншот – mk.ru

Російське видання Вести пише, що через неукомплектованість підрозділів та гострий брак живої сили в Україні людей з ампутаціями беруть не лише в сапери, а й у піхоту. А пропагандистський сайт Царьград взагалі заявляє, що «київський режим» вирішив змусити брати участь у розмінуванні територій, як вони пишуть, «малокорисних членів суспільства»: «У найкращих традиціях фашистів. Інформація про те, що бойовики ЗСУ використовували наших полонених бійців для розмінування, раніше вже потрапляла до ЗМІ. Але от щоб відправляти на цю смертельно небезпечну справу найбільш «малокорисних», на погляд режиму, членів суспільства…».

Скриншот – vladimir.tsargrad.tv

Повідомлення про те, що Міністерство оборони України нібито надсилає людей з інвалідністю на розмінування, є черговою маніпуляцією.

В Україні програму працевлаштування людей з інвалідністю реалізує ООН. У рамках цієї програми Міністерство оборони України розширює можливості працевлаштування у сфері розмінування і очищення територій – для жінок, ветеранів, які постраждали від вибухонебезпечних предметів та осіб з інвалідністю. Однак це не означає, що ці люди безпосередньо працюватимуть із мінами. Основна мета програми – забезпечити рівний доступ до праці, створюючи комфортні та безпечні умови.

Перші учасники проєкту — четверо постраждалих від вибухонебезпечних предметів українців — вже отримали роботу в The HALO Trust, де вони аналізуватимуть знімки із супутників і БПЛА для виявлення та картографування забруднених мінами територій. Ці фахівці пройшли навчання в рамках програми, яка акцентує увагу на технічних і нетехнічних навичках, необхідних для роботи у сфері протимінної діяльності.

У Міністерстві оборони України зазначають, що вони намагаються надати рівний доступ до роботи в цій сфері, зокрема й задіявши ветеранів, які постраждали від вибухонебезпечних предметів. 

«Сьогодні велика увага приділяється впровадженню політик, які забезпечують рівний доступ до роботи у сфері протимінної діяльності, створення спеціалізованих навчальних програм, які включатимуть як технічні, так і нетехнічні навички, необхідні для роботи у цій сфері, та створення умов, що забезпечать комфортне і безпечне працевлаштування», – заявив заступник начальника Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Олег Шуварський. 

Також зараз активно розробляються стратегії адаптації та працевлаштування ветеранів війни. Згідно з даними дослідження, здійсненого Українським ветеранським фондом, майже 30% ветеранів не можуть знайти роботу, хоча ринок праці потерпає від дефіциту кадрів.

«Ми хочемо повноцінно працевлаштовувати ветеранів, іншого шляху, ніж безбар’єрність та інклюзія, просто немає. Чимало людей із бойовим досвідом, з інвалідністю, які могли б працювати, якби умови праці їм підходили, не можуть реалізувати себе на ринку праці», – зауважує Ольга Гальченко, менеджерка програми «Громадянська стійкість» Міжнародного фонду «Відродження».

Станом на 5 жовтня  вибухонебезпечними предметами забруднено  128 000 квадратних кілометрів суші та 14 000 квадратних кілометрів акваторії, що становить близько 25% всієї території України. Ці ризики впливають на життя понад 6 млн українців.

Раніше StopFake вже спростовував схожу маніпуляцію про те, що Канада нібито фінансує «відправлення українських жінок на розмінування особливо небезпечних територій».

Джерело