🇷🇴 Румунія прагне перейти з викопного палива на атомну енергетику Уряд Румунії затвердив першу за 17 років енергетичну стратегію країни

🇷🇴 Румунія прагне перейти з викопного палива на атомну енергетику

Уряд Румунії затвердив першу за 17 років енергетичну стратегію країни

🇷🇴 Румунія прагне перейти з викопного палива на атомну енергетику

Уряд Румунії затвердив першу за 17 років енергетичну стратегію країни, яка передбачає у короткостроковій перспективі перехід з вугільних електростанцій на природний газ, а в середньо- та довгостроковій перспективі – перехід на атомну енергетику.

Крім того, у планах країни відновити видобуток урану, аби бути незалежними від поставок сировини з Казахстану.

⌛️ Інвестиції в енергетику будуть спрямовані на продовження терміну експлуатації існуючих енергетичних потужностей, а також на будівництво нових об'єктів. Ядерні потужності збільшать за рахунок розгортання малих модульних реакторів.

У Румунії прагнуть вдихнути життя у закриту вугільну електростанцію Doicesti, розмістивши на її майданчику ММР технології NuScale – VOYGR. А на АЕС Cernavoda прагнуть добудувати два повномасштабних блоки за технологією CANDU.

Ситуація на атомній станції, що розташована на Дунаї, вкрай схожа на проєкт будівництва Хмельницької АЕС. І в Україні, і у Румунії будували блоки фактично одночасно – у нас планувалося зведення чотирьох енергоблоків на Хмельницькій АЕС, а в сусідній державі – пʼять. Але після запуску двох – будівництво решти було зупинено. Схожість у тому, що на майданчиках вже є побудовані (або майже побудовані) технологічні приміщення реакторного, турбінного відділень і допоміжних споруд, а також є велика частина обладнання.

Зараз обидві країни перезапускають та відновлюють проєкти, демонструючи: навіть 30-річний довгобуд можна перетворити на стратегічну перевагу.

nucnet.org/news/energy-plan-sees-long-term-shift-to-nuclear-and-return-to-uranium-mining-11-1-2024

#атомні_новини

ХTHEA

Джерело