🏗 Amazon пропонує $334 млн на будівництво ядерних реакторів у Вашингтоні Технологічний гігант прагне відновити Генфордський комплекс
- Автор допису: Енергоатом
Технологічний гігант прагне відновити Генфордський комплекс – виведений з експлуатації ядерний виробничий комплекс у США. Його заснували ще в 1943 році, розмістили там Реактор B (перший у світі реактор для промислового виробництва плутонію).
Напівзбудований енергоблок №1 компанії Energy Northwest, поруч з АЕС Columbia, був закинутий у 1982 році через велику вартість. Тоді було добудовано лише номінально другий енергоблок (встановлена потужність – 1216 МВт), який врешті став єдиним блоком атомної станції Columbia. ⚛️
Тепер цей майданчик призначений для розміщення чотирьох ММР (загальною потужністю в 320 МВт) і один з найбільших споживачів електроенергії – Amazon – хоче долучитися до їх зведення. Компанія пропонує майже $334 млн на багаторічне техніко-економічне обґрунтування кластеру малих модульних реакторів, які будуть побудовані в Генфорді, штат Вашингтон.
У світі все частіше розглядають відновлення недобудованих проєктів, адже потреба в чистій та дешевій електроенергії збільшується з кожним днем. Переваги майданчиків, на яких розпочали зведення станцій – існуюча інфраструктура, інженерні комунікації, персонал, який має досвід.
Наразі Енергоатом, як і весь світ, посилено вивчає новітні технологічні розробки у сфері малих модульних реакторів (ММР). Загалом існує понад 80 проєктів ММР, які знаходяться на різних стадіях розроблення.
Енергоатом має низку домовленостей з провідними світовими розробниками ММР. Зокрема, домовленості з американською компанією Holtec, а також NuScale, Westinghouse, EDF та Rolls-Royce.
cascadepbs.org/news/2024/11/amazon-offers-334m-nuclear-reactors-be-built-hanford