Лицарі Колумба провели вервицю з нагоди свята Гваделупської Богородиці в Архікатедральному соборі
У неділю, 8 грудня, після кожної Божественної Літургії в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового, що у м. Івано-Франківськ, брати-семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата, які є учасниками католицької братерської організації «Лицарі Колумба», провадили вервицю з нагоди свята Гваделупської Богородиці. Цього дня у соборі для привселюдного почитання виставили копію чудотворної ікони Гваделупської Богородиці.
Як відомо, у Католицькій Церкві це свято відзначається щорічно 12 грудня.
Ранкову Літургію очолив митр. прот. Степан Балагура, синкел у справах духовенства і священничих родин, якому співслужили сотрудники парафії — о. Іван Жук, о. Юрій Федорчак, а також префект духовної семінарії о. Роман Носик.
Після богослужіння о. Степан Балагура зазначив, що з нагоди свята покровительки ордену до почитання буде виставлена ікона Гваделупської Богородиці, а також представив Лицарів Колумба ради №15804, що діє при Архікатедральному соборі. Пізніше чоловіки-католики роздали святкові подарунки для усіх присутніх дітей на молінні.
Відтак о. Роман Носик закликав усіх зібраних спільно помолитися вервицю за священників, монашество, семінаристів та за нові покликання до священничого стану.
Згодом семінаристи провели вервицю із розважаннями над Славними Таїнствами, під час якої вірні приступали до ікони Гваделупської Богородиці, а також складали пожертви для стипендій семінаристів ІФДС із малозабезпечних сімей.
Протягом дня парафіяни та гості храму мали нагоду молитися до Гваделупської Богородиці, а семінаристи проводили вервиці та благодійні збірки.
Довідково:
Історія походження ікони
Згідно переказу, зранку 12 грудня 1531 року Пречиста Діва Марія з’явилася одному з перших християн Мексики Хуану Дієго. Цього дня на пагорбі Тепейяк біля руїн язичницького храму несподівано засяяло яскраве світло, і перед ним з’явилася прекрасна смуглява чорноволоса дівчина. Вона мала дивне, блискуче вбрання — рожеву туніку і блакитну накидку із золотими зірками, переперезаною чорною стрічкою (у ацтеків це була ознака вагітності). Молода жінка веліла Хуану передати християнському Єпископові такі слова: «Я — Діва Марія, Мати Істинного Бога, що дає і зберігає життя. На цьому місці треба побудувати храм, де твій народ і всі люди, які щиро просять Мене про допомогу у своїх бідах і турботах, отримають її».
Прибувши вдруге на місце об’явлення Богородиці, Хуан Дієго побачив розкішний кущ троянд, що розцвів на безплідній скелі. «Візьми ці троянди, загорни в свій плащ і віднеси Єпископові», — промовила Богородиця. На прийомі у єпископа селянин мовчки розгорнув плащ, і троянди посипалися на підлогу. Усі присутні впали на коліна, бо побачили на плащі дивовижне зображення Богородиці.
Ця чудовна подія дала початок мирній християнізації мексиканських індіанців. Тільки впродовж 1532–1538 років вісім мільйонів індіанців прийняли християнство. І це було одним із найбільшим чудес.
Нерукотворний образ Діви Марії Гваделупської вже п’яте століття зберігається у базиліці, яку збудували на місці обявлення, і є унікальною чудотворною іконою, відомою своїми багаточисельними зціленнями та чудами.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ