Для Німеччини й усієї Європи Україна є полем широких можливостей.
У своєму виступі на VII Українсько-німецькому економічному форумі наголосив, що коли німецький бізнес інвестує в нашу економіку, то отримує не лише прибуток, але й стратегічні вигоди в ключових галузях:
➡️ Критична сировина. В українських надрах наявний 21 елемент з 30 визначених Європою як критична сировина: літій, графіт, кобальт, нікель, титан та інші. Ми можемо бути частиною єдиних з Євросоюзом промислових ланцюгів — видобування, переробки та постачання.
➡️ Безпека та оборона. Наше збройне виробництво набирає обертів. Спроможність українського ОПК вже на 2025 рік становить близько 30 млрд доларів. Це 800 підприємств, понад 300 тис. працівників, виробничі майданчики, висококласні спеціалісти, можливість виробляти надзвичайно широку лінійку озброєнь. Все це працюватиме на нашу спільну безпеку.
➡️ Сектор цифрових технологій і кіберзахисту. Україна готова ділитися досвідом з побудови цифрової держави. Ми посідаємо друге місце за кількістю компаній у сфері штучного інтелекту серед країн Центральної та Східної Європи. Плануємо довести частку інноваційних продуктів у ВВП країни до 15-20%.
➡️ Український агросектор. Ми вже годуємо 400 млн людей у всьому світі, а зможемо нагодувати понад 600 млн. Допоможемо зменшити міграційний тиск на Європу й будемо сприяти соціальній стабільності в країнах Євросоюзу.
➡️ Енергетика. Після завершення війни Україна має всі можливості бути великим енергетичним хабом. Маємо величезний потенціал розвитку атомної генерації та ВДЕ, що допоможе ЄС позбутися залежності від російських вуглеводнів.
Маємо найбільші підземні газосховища в Європі, які мають стати «газовим сейфом Європи».
➡️ Логістика. Разом ми можемо створити єдиний логістичний простір, забезпечивши швидкий та безперешкодний рух людей і товарів.
➡️ Відновлення України. Це амбітний проект загальноєвропейського масштабу, де роль приватного бізнесу — ключова. А спрямування заморожених російських активів на відбудову дозволить нам створити ефективні механізми державно-приватного партнерства.
Україна стане для ЄС новим виробничим майданчиком, арсеналом, енергетичним хабом і займе важливе місце в ланцюгах доданої вартості в нових технологіях.
Джерело