У фокусі сьогоднішньої зустрічі «Діалог влади та бізнесу» – розмінування деокупованих територій, як важлива складова економічного відновлення
- Автор допису: Чернігівська обласна військова адміністрація
На жаль, тема надактуальна для Чернігівщини. Після деокупації ворог залишив після себе багато «сюрпризів» – понад 350 тисяч гектарів були потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами.
В області діє Штаб з організації розмінування. План гуманітарного розмінування на 2024 рік, який охопив майже 3,2 тисячі гектарів, уже виконали. На 2025 рік – запланували обстежити понад 6,5 тисяч гектарів.
☝️До слова, на Чернігівщині працюють 10 операторів протимінної діяльності, серед них – 3 урядові структури.
🌾Пріоритетний напрямок – розмінування сільгоспземель. Замінованими були близько 60 тисяч гектарів землі, близько 40 тисяч га – вдалося розмінувати. На жаль, понад 17 тисяч гектарів замінованих с/г територій знаходяться у 20-кілометровій зоні від кордону з агресором. Попри все, у 2022 році наші аграрії змогли засіяти 90% земель.
💰Важливо – працює програма підтримки для аграріїв. Держава компенсує 100% витрат на розмінування. Заявки можна подавати через ДАР протягом лютого-листопада 2025 року.
🤝Дякую за стійкість аграріям Чернігівщини. Окрема вдячність нашим надзвичайникам, усім операторам протимінної діяльності і партнерам, які допомагають розміновувати Чернігівщину.
Робота триває. Потенційно забрудненими залишаються ще близько 300 тисяч гектарів.