За матеріалами ДБР протягом тижня засуджено п’ять зрадників
Працівники ДБР продовжують системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами. Цього тижня суди за матеріалами розслідування ДБР призначили 15 років позбавлення волі п’ятьом перебіжчикам. Також до суду направлені обвинувачення щодо однієї особи, про підозру повідомлено ще двом.
15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав колишній правоохоронець з міста Хрустальний Луганської області.
Після захоплення міста у 2014 році він залишився працювати у незаконно створеному ворогом правоохоронному органі. Зрадник проводить обшуки у місцевих жителів, збирає відомості про розташування підрозділів ЗСУ тощо.
Суд визнав його винним у державній зраді, колабораційний діяльності, участі у не передбачених законом збройних формуваннях та терористичній діяльності (ч. 1,2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1, ч. 1 ст. 258-3 та ч. 2 ст. 260 КК України).
Також 15 років увʼязнення з конфіскацією майна за державну зради отримали троє колишніх правоохоронців з Токмака, Приазовського та Чернігівки Запорізької області, які під час широкомасштабного вторгнення перейшли на бік ворога (ч. 2 ст. 111 КК України).
Колишні правоохоронці вступили до лав так званої «народної міліції» Токмака, Приазовського та Чернігівки. Перебіжчики виконували усі вказівки окупаційної влади, брали участь в патрулюванні територій захоплених громад, схиляли своїх колишніх колег до зради.
За цією ж статтею суд визнав винним та засудив до 15 років позбавлення волі колишнього українського правоохоронця, який після захоплення Вовчанська перейшов на бік ворога. Також у нього конфісковано майно та позбавлено спеціального звання.
Зрадник активно допомагав окупантам створювати фейковий відділ поліції у Вовчанську, агітував українських правоохоронців переходити на бік ворога. За це окупаційна адміністрація призначила його «начальником дільничних інспекторів» окупаційної поліції.
Він влаштовував обшуки у місцевого населення, шукав зброю, проводив «роз’яснювальну» роботу, закликаючи людей сприяти та всіляко підтримувати окупантів.
Крім того, ДБР повідомило про підозру у державній зраді колишній співробітниці Скадовської податкової інспекції, яка пішла на співпрацю з окупантами (ч. 2 ст. 111 КК України).
Жінка ухвалила рішення працювати на «нову владу» майже одразу після захоплення міста. Вона отримала від загарбників посаду начальниці так званої «податкової інспекції Скадовського району». Вона допомагала ворогу налагодити збір коштів до бюджету країни-агресора.
До суду направлено обвинувачення за статтею колабораційної діяльності щодо мешканки Херсону, яка влаштувалася до незаконно створеної окупантами «податкової служби Херсонської області» (ч. 7 ст. 111-1 КК України). В окупаційній податковій жінка обійняла посаду «заступника начальника управління господарського забезпечення».
Повідомлено про про підозру у державній зраді колишньому працівнику державної установи «Старобільський слідчий ізолятор», який працює на окупантів (ч. 2 ст. 111 КК України).
Після повномасштабного вторгнення рф та захоплення частини Луганщини, молодший інспектор Старобільського СІЗО почав «службу» у незаконно створеному окупантами «старобільському слідчому ізоляторі управління виконання покарань мвс лнр».
Процесуальне керівництво у досудовому розслідуванні здійснюють Луганська, Херсонська, Харківська, Івано-Франківська та Запорізька обласні прокуратури.