Фейк: Українські військові «похвалилися» вкраденою в Курській області пральною машинкою

Насправді українські військові не «хвалилися вкраденими», а подякували українським волонтерам, які їм цю машинку подарували, за допомогу. Агітпроп підробив скриншот, щоб укотре спробувати дискредитувати Збройні сили України.

Кремлівські  Telegram-канали і користувачі соціальних мереж почали поширювати інформацію про те, що українські військові нібито похвалилися в соціальній мережі вкраденою в Курській області росії пральною машинкою. Як «доказ» агітпроп використовує скриншот із Facebook, де нібито й зафіксовано це «визнання».

На самому скриншоті видно дві фотографії з українськими військовими біля пральної машинки та описом, що вони нібито знайшли її у будинку і вирішили забрати техніку до себе на постійне місце дислокації.

«Не ж пропадати добру. Хлопці вкрали пральну машину в Курській області. А на нас як гнали… Класика», – описує скриншот агітпроп.

Скриншот — facebook.com

Після поширення такої інформації StopFake вирішив перевірити, чи справді українські військові «похвалилися» вкраденою в Курській області Росії пральною машинкою. Як виявилось, ця інформація не відповідає дійсності.

Скриншот агітпропу – не що інше, як підробка. На зображенні, яке поширюється в мережі, видно, що воно взяте з Facebook-сторінки волонтерської групи «Львів.Опір». Фактчекери StopFake знайшли в соціальній мережі аналогічну публікацію, але із зовсім іншим описом. Насправді там написано слова подяки волонтерам, які й передали цю машинку військовим.

«Вісті з Харківщини. Дякуємо сім’ї Раків за пральну машину – вже слугує козакам-богунівцям», — написано в оригінальній публікації.

Скриншот оригінального повідомлення з Facebook

Виключено, що опис могли змінити автори після того, як агітпроп зробив «свій скриншот». На підробці видно, що вони «зняли зізнання», яке опублікували вночі 4 грудня о 2 годині 4 хвилині. Оригінальний пост був опублікований у 1 годину 4 хвилини (різниця в одну годину пояснюється різним часом у Росії та Україні). В історії редагування була лише одна зміна в тексті, й стосувалася вона одруку автора.

Скриншот оригінального повідомлення та історії змін із Facebook

Варто зазначити, що після того, як агітпроп поширив свою «новину», українські військові з 225-го окремого штурмового батальйону, які згадуються у фейковому скриншоті, також  спростували інформацію, опубліковану в мережі.

Раніше StopFake  спростував схожий фейк про те, що ЗСУ нібито пограбували будинки у Глушківському районі Курщини.

Джерело