Захворюваність на ГРВІ та грип у районі продовжує зростати: аналіз 50-го тижня епідсезону

Захворюваність на ГРВІ та грип у районі продовжує зростати: аналіз 50-го тижня епідсезону

Всього зареєстровано 847 випадків  звернення хворих в ЛПУ району за медичною допомогою з приводу ГРВІ, при  кількості 790 випадків захворювання за  попередній  тиждень – захворюваність  зросла  на 6,6 % .  Інтенсивний показник захворюваності по району  становив   467.7 на 100 тисяч населення,(за минулий тиждень  – 436.2 на 100 тисяч населення) , показник  захворюваності нижчий від епідемічного порогу захворюваності по району  (732,3 на 100 тисяч населення). Масових,  групових випадків , спалахів захворювань на ГРВІ та  грип ,COVID- 19  в організованих , в тому числі дитячих  колективах, не зареєстровано  . Діагностовано  за період з початку листопада всього 1  випадок  грипу   в дитини шкільного віку вікової групи 10 -14 років,  в Новояворівській ТГ.

 Разом з тим спостерігається  низька кількість звернень  захворілих за медичною допомогою при застудних захворюваннях:   необхідна  цілеспрямована робота   фахівців сімейної медицини ,з метою  попередження самолікування  та  забезпечення  доступності медичної допомоги захворілим.

Найнижчий  рівень захворюваності реєструється по територіальних громадах : в Яворівській ТГ –  287.0  на 100 тисяч населення( 153  випадки захворювання) та  по ТГ колишнього Мостиського району, : 419.2 на 100 тисяч населення,231випадків.

 Найвищою  є захворюваність в Новояворівській ТГ  ( 347 випадків  захворювання) показник  668.6 на 100 тисяч населення.

Проте  показник  захворюваності  у всіх   територіальних громадах нижчий від епідемічного порогу захворюваності по району   – 732,3 на 100 тисяч населення.

Захворюваність  по всіх ТГ , порівняно з минулим тижнем,  не знижується.

Серед  усіх захворілих, які зверталися за медичною допомогою в ЛПУ району ,  55.6 %  становлять  (471) діти  до 17 років . Найбільше захворілих серед дітей  шкільного віку,  (321) 37,8  % .

Госпіталізовано   до стаціонару за останній тиждень 29  захворілих  на ГРВІ осіб:  5 дітей , з них  2   (6.8%) –  діти раннього  віку  та    82.7 %  госпіталізованих – серед  захворілих дорослих, 24 особи.

Всі госпіталізовані хворі  з  середньою важкістю  перебігу  захворювання – по  Новояворівській   громаді: госпіталізованих  з важкою формою перебігу захворювання , летальних випадків  не  зареєстровано.

 Захворюваність   по населених пунктах   Новояворівської громади ,  лікарських дільницях  розподілена рівномірно з найбільшою  ( 54, 9%)  ураженістю серед дітей до 17 років, переважно  шкільного віку: більше 36,1% захворілих становлять школярі.

Летальних випадків захворювання  у районі  не зареєстровано. Масові,групові  випадки   та спалахи  захворювання  на  ГРВІ,  грип та COVID 19 не реєструвалися, діагностовано  серед захворілих  на ГРВІ  1 випадок грипу.

Викликає тривогу те , що в районі   не активно проводиться вакцинація  населення проти грипу:  з початку епідсезону ( жовтень 2023року)вакциновано  всього 604 особи , з них за останній 50 тиждень  епідсезону – всього  19  осіб ,     у Новояворівській громаді:  щеплено  7 дітей проти грипу та  8 дорослих, у Івано -Франківській  громаді – 4 особи ,дорослі.

Відсутність  щеплень проти грипу – у  більшості населення , особливо у  дітей  та осіб з професійних груп, робота яких пов’язана  з обслуговуванням  населення, може призвести до  росту захворюваності на грип  та  ГРВІ,  до  спалахів  грипу , як серед населення так і в організованих колективах ,  і в першу чергу   – у дитячих організованих колективах.

Для  щеплень  проти грипу цього  року  в  Україні  зареєстровані  2  вакцини .  Це  «Ваксігрип  – тетра »,  виробник Франція  і « Джессі – Флю», виробник   Південна  Корея  Вакцини   ці   доступні,  безпечні,  їх  можна  придбати   в   аптечній   мережі    району.

Вакцину  «Ваксі-грип  тетра » можна  застосовувати  для  щеплення  дітей  віком  від  3 років,   Вакцину  « Джесі – Флю»   – для  дітей  віком   від 6  місяців.   Вакцина  якісна  та  безпечна.

  • Уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів.
  • Користуватися одноразовими масками при необхідності — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження.
  • маскою повинна користуватися людина, яка доглядає за інфекційним хворим чи просто спілкується з ним. Хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку: якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищенихмасками.

    Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває і рот ,і ніс. Важливо пам’ятати, що у будь-якому випадку маску потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться. Найкраще користуватися стандартними хірургічними масками, що мають вологостійку поверхню і довго залишаються ефективними. Маску слід своєчасно змінювати, не рідше ніж кожних 4 години — волога маска не діє. Використані маски ні в якому разі не можна розкладати по кишенях чи сумках — їх потрібно одразу викидати у смітник.

  • Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання — як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси , що можуть залишатися активними впродовж кількох годин після перебування у приміщенні хворої людини.
  • Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням.
  • Мити часто руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси , що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.
  • Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками — як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження. Багаторазові серветки та рушники, особливо у громадських місцях, суттєво підвищують ризик зараження і широкого розповсюдження інфекції. У таких умовах в якості одноразових серветок можна використовувати туалетний папір.

Якщо з’явилися ознаки хвороби, додаються ще кілька нескладних заходів:

  • Залишатися вдома при перших ознаках хвороби — не йти на роботу або, якщо захворіла дитина, не вести її до школи чи дитячого садочка, щоб не провокувати погіршення стану хворого і не наражати оточуючих на небезпеку зараження
  • Не бігати до лікаря з найменшого приводу — у випадку грипоподібної хвороби Ви ризикуєте спровокувати погіршення власного стану і створити небезпеку зараження для інших людей, що може мати смертельні наслідки для деяких з них. Більше того: лікарня чи поліклініка під час грипозного сезону є місцем високої вірогідності заразитися. Якщо вас непокоїть стан вашого здоров’я — обов’язково звертайтеся до лікаря, але викликайте його додому.
  • Ізолювати хвору людину — виділити їй окрему кімнату і посуд, визначити одну людину, яка доглядатиме за нею, і по можливості триматися на відстані 2 метри від хворої людини.
  • Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання — аби запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є основним джерелом віруса. Бажано робити це за допомогою одноразових серветок, які після використання одразу викидати у смітник. Якщо Ви прикрили рот руками, їх необхідно одразу вимити з милом чи обробити дезінфікуючим гелем, інакше усі ваші наступні дотики становитимуть небезпеку для інших.

Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути захворювання і здатне зберегти здоров я  і життя Вам і людям, які живуть поруч

Турбота  про здоров’я – наш  вклад   у перемогу

Джерело