В Івано-Франківську відбувся з’їзд дружин священників
У суботу, 21 грудня, у храмі Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата відбувся з’їзд дружин священників. З цієї нагоди Архієрейську Божественну Літургію очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.
Співслужили Митрополиту ректор духовної семінарії о. Тарас Путько, протопресвітер Голинський о. Анатолій Козак й о. Андрій Туз, сотрудник Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового.
У часі Божественної Літургії присутні мали нагоду приступити до Таїнства Сповіді та Святого Причастя.
Звертаючись до добродійок у часі проповіді, Митрополит Володимир привітав їх у стінах обителі духовної семінарії й подякував за те, що вони знайшли змогу сьогодні завітати на цей з’їзд. Владика Володимир також привітав всіх присутніх від Владики Миколи Семенишина, Єпископа-помічника.
«Ми сьогодні слухали Євангеліє про Царство Боже, що воно починається із маленької гірчиці — зеренця, яке садиться у землю, а згодом проростає. Десь те Царство Боже засіюється тут, між нами, у наших домах, і ми його відчували з дитинства, коли вперше почули про Бога й Пресвяту Богородицю й вперше завітали до святого храму. Тоді ми побачили початки, окраси Царства Божого, й коли ми не шукаємо Його тут на землі, то Його важко осягнути у Небі. Коли ми живемо разом із Богом, ми тоді прямуємо до того світла й великої радості, плекаючи надію», — роздумував Архієрей.
Владика Володимир наголосив, що плекати те світло всередині себе не є легко, проте дуже важливо своїм внутрішнім світлом осяювати темряву навколо.
Митрополит ствердив, що Ісус приходить у серце кожного з нас, засвідчуючи те, що ми не є покинуті, але Він є з нами: «Господь прийшов саме у сімʼю, щоб показати її найкращим плодом Божим. Дорогі в Христі, крім сімʼї ми не маємо нічого кращого у цьому земному світі. Бо сімʼя дарує майбутнє — вона дарує дітей, які є їхнім майбутнім та всього народу. Тому, вітаючи вас сьогодні, як наших добродійок, хочу дякувати вам за ваше служіння. Хочу підтримати вас, бо завжди священнича сімʼя на Галичині була прикладом, це були люди, які завжди несли велику відповідальність. Вони мали бути тими, хто показував добрий приклад християнського життя».
Архієрей також подякував добродійкам за велику підтримку своїх чоловіків та за те важливе служіння, яке вони сповнюють щодня.
Опісля богослужіння Владика Володимир уділив всіх присутнім архієрейське благословення, а у храмі лунало Многоління.
Відтак до жінок звернувся о. Степан Балагура, синкел у справах духовенства та священничих родин, який ствердив, що у храмі цього дня відчувається особлива благодать, а всі тривоги залишилися поза його межами.
«Мені дуже приємно прийти до вас і розділити з вами цю мить. Це вже не перша така наша зустріч і все більше добродійок приходять на них. Наші зустрічі насамперед про те, щоб обговорити виклики, перед якими постаємо, й дізнатися куди та як рухатися далі. Я дуже радію, тому що знаю, що успіх священника на парафії на 70% залежить від того, як йому допомагає його дружина. Тому пам’ятайте, що успіхи ваших отців, то є ваші успіхи також, а інші падіння — це також ваші виклики. Вітаємо вас у стінах нашої семінарії та пам’ятайте, що ми завжди вам раді, двері нашого Архієпархіального управління завжди відкриті для вас. Дорогі добродійки, бажаємо, щоб у цьому різдвяному часі Господь кріпив усіх нас, давав нам здоров’я, наснагу та успіхи у праці», — промовив. Степан.
Опісля цього у святині лунала молитва за Україну «Боже Великий, Єдиний».
Відтак о. Анатолій Козак представив присутнім сьогоднішню лекторку — Марічку Тракало, психологиню, співзасновницю Хабу ментального здоровʼя «ДіяТи». Цього дня вона розповідала жінкам стійкість до сучасних викликів, крізь уривки із Євангелія.
«Я дуже багато викладаю для різних категорій, але для дружин священників — вперше і я дуже вдячна за довіру Івано-Франківській Архієпархії. Відчуваю тут багато радості, бо цінність дружин та жінок у Церкві — це неймовірний потенціал, і кожна жінка, яка проживає глибоко своє духовне життя й добре упорядкувала свій психологічний стан, може бути чудовою підтримкою як для свого чоловіка, так для тих, хто поряд. Для мене християнство є про того Ісуса, Який відновлює гідність, зокрема жінок. Це дуже про щедре ділення своїми талантами та про те, щоб не боятися бути сміливими. Я вірю, що у жінках живе багато сміливості та вони мають дуже-дуже великий потенціал. Сьогодні мені хочеться щедро ділитися тими знаннями про психологію та духовність, які у мене є, і надіюся, що ці знання будуть гарною «закваскою» для нових добрих справ і починань», — розповіла лекторка.
Розповідаючи про основні тематики сьогоднішніх лекцій, Марічка пояснює: «Я є проти того, щоб показувати духовність, як щось недосяжне, бо християнство це про те, чим ми живемо кожного дня. Фактично, ті уривки, над якими ми сьогодні роздумуємо, вони про кожного з нас і про те, “що живе у кожній хаті”. Мені б хотілося, щоб наша зустріч не була абстракцією, а насамперед була помічною. Хочеться спокусити жінок пізнавати більше та дивитися глибше і плекати цю внутрішню сміливість».
Розповідаючи про практичну частину наук та її основну мету, Марічка стверджує, що крізь них жінки мають пронести думки, що вони не є сам на сам зі своїм досвідом: «Праця в групах — це завжди про можливість почути, як ті чи інші запитання, виклики чи завдання реалізовуються в житті інших людей. Це дуже сильно про зближення та комунікацію й про те, що важливо перейняти добрий досвід один від одного або ж пережити чи розділити ті труднощі, з якими я живу сама», — розповіла психотерапевтка».
Варто зазначити, що у часі зустрічі дружини священників мали можливість не тільки послухати лекції від спікерки, але й попрацювати у групах, поспілкуватися та цим самим почерпнути щось нове та цікаве для себе.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ