Фейк: Поляки обурюються що найпопулярнішими іменами для дітей в країні стали українські

  • Автор допису:

Ця статистика вигадана, а сам допис в X (Twitter), вірогідно, розмістив проросійський бот, а не жива людина.

Низка проросійських джерел поширили допис в X (Twitter) нібито польки, яка обурена тим, що в країні найпопулярнішими іменами для немовлят у листопаді 2024 року стали українські Тарас, Богдан і Степан — таку статистику нібито опублікувало Міністерство цифровізації Польщі. Жінка пише: «Тарас і Богдан – найпопулярніші імена в Польщі за листопад. Якщо найпопулярніші імена в нашій країні українські, то це означає, що українки народжують частіше за полячок! Завдяки ідіотам у нашій владі у нас відбувається справжнє виродження поляків… Дякую!».    

Скриншот — Telegram

Однак ця статистика — вигадана, а сам допис в X (Twitter) розмістив проросійський бот, а не жива людина. По-перше, на сайті Міністерства цифровізації Польщі узагалі відсутній допис з такою статистикою: це й не дивно, адже дуже рідно статистику по іменам, якими називають новонароджених, ведуть помісячно. Зате в мережі доступні ці дані за першу половину цього року: станом на серпень 2024, найпопулярнішими іменами для хлопчиків в країні стали Нікодем, Ян, Александр і Антоній. Українські імена Тарас, Богдан та Степан у рейтингу не фігурують взагалі. Більш того, ці імена навіть не надто поширені в Україні — до переліку найпопулярніших українських імен першого півріччя 2024 року з них трьох увійшло тільки ім’я Богдан. Вірогідно, саме ці імена російські пропагандисти обрали через те, що вони асоціюються з відомими українцями — Тарас Шевченко, Богдан Хмельницький, Степан Бандера — двоє останніх з яких є проблематичними у контексті українсько-польських відносин. Таким чином, вони намагалися зробити фейкову новину більш емоційно зарядженою для польської аудиторії.  

Скриншот — statista.com

По-друге, акаунт, який першим поширив новину, вірогідно, є частиною російської мережі ботів. У профілі регулярно польською мовою щодня, а часто і багато разів на день, публікуються негативно забарвлені дописи на тему України: про «нацизм» в українському війську, про «обтяжливих для економіки» українських переселенців тощо. Взаємодіють з дописом теж значною мірою схожі на ботів акаунти виразно проросійського спрямування. 

Ще одне спростування на тему українсько-польських відносин читайте у матеріалі Фейк: Друк гривні переносять у Польшу – в зв’язку з браком матеріалів та електроенергії.

Джерело