Бізнес в області має працювати і масштабуватися. Усі інструменти для цього є – гранти, кредитування та компенсації за працевлаштування.
- Автор допису: Чернігівська обласна військова адміністрація
Тема не нова, але цікава й актуальна. Про бонуси для підприємців говорили на черговій зустрічі «Діалог влади та бізнесу».
Так, для охочих відкрити власну справу чи розвивати наявний бізнес є можливість скористатися грантовими програмами від урядового проєкту «єРобота». За програмою «Власна справа» можна отримати мікрогрант – від 50 до 250 тисяч гривень. Є гранти і для ветеранів – від 500 тисяч до 1 мільйона гривень.
☝️У жовтні з’явилися можливості і для молоді. «Стартапери» від 18 до 25 років можуть взяти мікрогрант до 150 тисяч гривень на відкриття бізнесу без створення робочого місця. Вже є успішний кейс. Так, чернігівка Анастасія Колесник відкрила студію розтяжки та аеростретчінгу. Ще 2 заявки чекають схвалення.
💰Серед інших дієвих програм підтримки бізнесу – «Доступні кредити 5-7-9%».
Низку бонусів роботодавцям у разі працевлаштування окремих категорій громадян пропонує обласна служба зайнятості. За працевлаштування ВПО на умовах строкових трудових договорів роботодавець отримує до 16 тисяч гривень – це разова виплата. Що ж стосується працевлаштування ВПО під час дії воєнного стану, то тут сума компенсації – 8 тисяч гривень щомісячно до 3 місяців.
👨🦼Компенсація за працевлаштування людей з інвалідністю І групи складає до 106,5 тисяч гривень, а за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи – до 71 тисячі гривень.
І нагадаю, що отримати консультацію з цих питань підприємці можуть в офісах «Зроблено в Україні». Таких в області 2 – у Чернігові та Прилуках.