Владика Петро закликав брати приклад з первомученика Стефана
27 грудня, у Катедральному соборі Преображення Христового, що в м. Коломия, була відслужена Архиєрейська Божественна Літургія, якою вшанували памʼять первомученика і архидиякона Стефана.
Архиєрейську Божественну Літургію очолив Преосвященний владика Петро Голіней, єпископ-помічник Коломийський, у співслужінні: о. Володимира Білослудцева, настоятеля катедри та протопресвітера Коломийського, о. Сергія Трифʼяка, синкела у справах соціального служіння, о. Юрія Андрійчука, о. Віталія Марука, о. Вʼячеслава Ляшенка та диякона Нестора Нагорняка.
По завершенню євангельських читань єпископ Петро Голіней виголосив проповідь. Архипастр наголосив, що приклад першодиякона Стефана демонструє нам глибину віри і якість християнського служіння. Далі владика Петро зазначив:
«Коли число Христових учнів збільшувалося виникла потреба вибрати праведних мужів, які би розпочали своє служіння у Єрусалимській церковній спільноті. Тоді ж апостоли промовили: “Не личить нам лишати слово Боже і при столах служити. Виберіть собі, отже, з-поміж вас, брати, сімох мужів доброї слави” (Дії. 6: 2-3). Якраз у такий спосіб і був покликаний диякон Стефан.
Слово: “диякон”, – означає: “той, хто служить”. Основою діяльності дияконів було служіння потребам церковної спільноти.
Коли до Єрусалиму прибули євреї з іншого краю і побачили як Стефан проповідує Ісуса Христа, а своєю проворністю, мудрістю вони не могли з ним дискутувати, бо він був кращим оратором, то вирішили його оскаржити перед синедріоном, що мовляв “він виступає проти Закону і проти місця давнього жертвоприношення, яке спорудив Соломон”… Тому, стоячи перед судом, Стефан замість того, щоб захищати себе, почав звинувачувати синедріон: “Ви, твердошиї та необрізані серцем і вухом! Ви завжди противитеся Духові Святому! Які батьки ваші, такі й ви. Кого з пророків не гонили батьки ваші? Вони вбили тих, що наперед звіщали прихід Праведного, якого ви тепер стали зрадниками й убивцями” (Дії. 7: 51-51).
Замість підсудного, Стефан став обвинувачем. Цілком зрозуміло, що така позиція грозила йому неминучою смертю. Натомість, присутні затуляли вуха, щоб його не слухати. Зрештою, виволокли його за місто і каменували.
Стефан уподібнюється своєму Спасителеві, адже він пролляв свою кров відстоюючи істину…»
Після завершення Божественної Літургії єпископ спільно зі священнослужителями та парафіянами Катедрального собору зробив спільну світлину.
Пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ
Світлини: бр. Роман Мизюк