За матеріалами ДБР до 15 років ув’язнення засуджено двох зрадників, завершено розслідування щодо ще чотирьох осіб

Працівники ДБР продовжують системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами. Цього тижня за матеріалами розслідування ДБР суди призначили покарання двом перебіжчикам, завершено розслідування щодо ще чотирьох осіб, ще двом колаборантам повідомлено про підозру.

За матеріалами розслідування ДБР суд визнав винним у державній зраді та дезертирстві начальника групи передачі даних одного з військових полігонів у Криму, який після захоплення півострова почав служити окупантам.

У 2014 році, після анексії півострова, капітан не виїхав зі захоплених територій та пішов служити в російську армію. Він отримав посаду у військовому випробувальному центрі міноборони рф імені чкалова.

Наразі він організовує проведення випробувальних робіт новітніх зразків російського авіаційного та морського озброєння.

Йому заочно призначено покарання у вигляді позбавлення волі на 15 років за статтями державної зради та дезертирства (ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 408 КК України).

Також 15 років тюрми за статтею державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України) отримав колишній правоохоронець, який очолював окупаційну адміністрацію селища Веселе у Харківської області.

У березні 2022 року, після силового захоплення селища, представники збройних формувань рф вирішили створити штучний окупаційний «орган влади». Одним з перших працювати на загарбників зголосився місцевий правоохоронець. Він почав активно допомагати ворогам створювати окупаційну адміністрацію та згодом очолив її. 

До суду направлено обвинувачення щодо колишнього правоохоронця, який перейшов на бік ворога та працює на окупаційну владу у захопленому Приазовському на Запоріжжі.

Він влаштувався до незаконно створеного окупаційною владою так званого «приазовського управління мвс в Запорізькій області», де серед іншого, брав участь у піднятті прапору рф над будівлею колишньої сільської ради після захоплення с. Дмитрівка.

Колишній правоохоронець обвинувачується у державній зраді та добровільному зайнятті посади у незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

До суду також направлено обвинувачення за статтею колабораціонізму (ч. 7 ст. 111-1 КК України) щодо колишнього пожежника-рятувальника із Волновахи на Донеччині.

Після окупації міста у 2022 році чоловік вирішив продовжити службу в незаконно створеному ворогом правоохоронному органі й добровільно обійняв посаду пожежника-рятувальника.

15 років тюрми загрожує двом екс прокурорам з АРК Крим, які у 2014 році перейшли на бік ворога та «чинять правосуддя» в інтересах окупантів. Обвинувальні акти щодо них направлено до суду за статтею державної зради (ч. 1 с. 111 КК України).

Після захоплення Криму колишній прокурор прокуратури АРК Крим та експрокурор прокуратури Ялти погодилися на незаконну пропозицію зрадниці Наталії Поклонської та стали працювати за законами країни-агресора.

Одна з обвинувачуваних обійняла посаду старшого прокурора незаконно створеної прокуратури в Криму, а згодом була призначена помічником прокурора Київського району. Вона була прокурором у справі кримськотатарського активіста та політв’язня Едема Бекірова.

Другий експрокурор був призначений на посаду заступника прокурора Алушти.

Про підозру у державній зраді повідомлено колишньому працівнику державної установи «Старобільський слідчий ізолятор», який після повномасштабного вторгнення отримав посаду у незаконно створеному окупантами «старобільському слідчому ізоляторі управління виконання покарань мвс лнр».

У дезертирстві та колабораціонізмі підозрюється колишній правоохоронець, який очолив окупаційну структуру, що відповідає за виховання дітей у Старобільському районі Луганщини.

Фігурант пропагує російські наративи у медіа, бере участь в масових заходах. Він підозрюється у дезертирстві та колабораціонізмі (ч. 4 ст. 408, ч. 6 ст. 111-1 КК України).

Процесуальне керівництво у досудовому розслідуванні здійснюють прокуратура АР Крим та м. Севастополя, Луганська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону, Запорізька, Луганська, Львівська та Харківська обласні прокуратури.

За матеріалами ДБР до 15 років ув’язнення засуджено двох зрадників, завершено розслідування щодо ще чотирьох осіб За матеріалами ДБР до 15 років ув’язнення засуджено двох зрадників, завершено розслідування щодо ще чотирьох осіб За матеріалами ДБР до 15 років ув’язнення засуджено двох зрадників, завершено розслідування щодо ще чотирьох осіб За матеріалами ДБР до 15 років ув’язнення засуджено двох зрадників, завершено розслідування щодо ще чотирьох осіб За матеріалами ДБР до 15 років ув’язнення засуджено двох зрадників, завершено розслідування щодо ще чотирьох осіб За матеріалами ДБР до 15 років ув’язнення засуджено двох зрадників, завершено розслідування щодо ще чотирьох осіб За матеріалами ДБР до 15 років ув’язнення засуджено двох зрадників, завершено розслідування щодо ще чотирьох осіб За матеріалами ДБР до 15 років ув’язнення засуджено двох зрадників, завершено розслідування щодо ще чотирьох осіб

Джерело