Декрет проголошення храму монастиря Преображення Господнього у с. Гошів відпустовим храмом з нагоди Ювілейного 2025 року

Декрет проголошення храму монастиря Преображення Господнього у с. Гошів відпустовим храмом з нагоди Ювілейного 2025 року

Публікуємо декрет Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина про проголошення храму монастиря Преображення Господа нашого Ісуса Христа, що у с. Гошів, Болехівського протопресвітеріату, відпустовим храмом, у якому можна отримати повні відпусти з нагоди Ювілейного 2025 року в період з 29 грудня 2024 року по 28 грудня 2025 року.

Вих. № 822/1

Декрет

На славу Святої, Єдиносущної, Животворчої і Нероздільної Тройці, Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Божою милістю

Кир Володимир Війтишин

Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський

Святіший Отець Франциск 9 травня 2024 р. Б. видав буллу «Spes non confundit» («Надія не засоромить»), якою проголосив Звичайний ювілейний 2025 рік і запросив до участі в ньому вірних Східних Католицьких Церков.

Взявши до уваги цю буллу Папи Римського та Норми Апостольської Пенітенціарії стосовно відпусту

у Звичайний ювілейний 2025 рік Божий, видані 13 травня 2024 р. Б. (див. № I-II),

ми, владою нам даною,

зваживши на прохання високопреп. о. Йосифа Кральки, ЧСВВ, протоігумена Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, та враховуючи норму кан. 191 § 1-2 Кодексу канонів Східних Церков,

ПРОГОЛОШУЄМО,

з нагоди Ювілейного 2025 року Божого,

храм монастиря Преображення Господа нашого Ісуса Христа

в с. Гошів, Болехівського протопресвітеріату

з 29 грудня 2024 р. Б. до 28 грудня 2025 р. Б.,

ВІДПУСТОВИМ ХРАМОМ,

у якому можна отримати повні ювілейні відпусти.

Паломники, які в цьому храмі дотримаються всіх умов щодо відпусту (приступлять до Святого Таїнства Покаяння, візьмуть участь у Святій Літургії, прийнявши Пресвяту Євхаристію, помоляться в наміренні Святішого Отця), з 29 грудня 2024 до 28 грудня 2025 року отримають повний ювілейний відпуст.

Закликаю всіх вірних Івано-Франківської Архієпархії взяти діяльну участь у відзначенні Ювілейного 2025 року Божого відповідно до Плану заходів та ініціатив, оприлюднених Ювілейним Комітетом нашої Церкви, проживаючи його як час відновлення в живій вірі, зростання в жертовній любові і зміцненні непорушної надії на щедрі Божі благодаті для нашого боголюбивого українського народу, процвітання Української Греко-Католицької Церкви та розвиток Архієпархії.

Віддаючи цей Ювілейний рік під Материнський Покров Пресвятої Богородиці – нашої непорушної Оранти, уповаючи на молитовне заступництво святих і праведних української землі, прикликаю над усіма благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога й Отця, і причастя Святого Духа!

 

Даний декрет набуває чинності 29 грудня 2024 р. Б.

Благословення Господнє на Вас!

 

† Володимир Війтишин,

Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський

о. М. Макар,

віцеканцлер

 

Дано у престольному граді Івано-Франківську при архікатедральному і митрополичому Соборі Воскресіння Христового 13 листопада 2024 року Божого в день Святого отця нашого Івана Золотоустого, архиєпископа Царгородського.

Варто зазначити, що на території Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ відпустовими храмами на період Ювілейного 2025 року є Архікатедральний і Митрополичий собор Воскресіння Христового, що у м. Івано-Франківськ, а також Патріарший прокатедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці, що у с. Крилос.

Довідково:

Як зазначає Департамент інформації УГКЦ, у Католицькій Церкві ювілейний рік відзначають із 1300 року, за ініціативи Папи Римського Боніфація VIII. Початково його святкування повинно було відбуватися раз на 100 років, але згодом традиція відзначення ювілею скорочувалася до 50, 33, аж поки папа Павло ІІ 1457 року не утвердив 25 років. Така хронологія святкування збереглася і донині (якщо не враховувати «позачергові» ювілейні роки, наприклад 2016 рік).

Святкування ювілейного року закорінене ще у старозавітному Законі, згідно з яким раби могли одержати свободу (пор.: Лев. 25, 39–43), а закладена земля — повернутися її колишнім власникам (пор.: Лев. 25, 10). Звідси й семантика слова «ювілей» — від староєврейського «יוֹבֵל», [yo-bale’], що співзвучне зі словом, яке позначало звук тваринного рогу, що ним оголошувався початок цього святого часу.

 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Джерело