Вифлеємський вогонь миру прибув до Канади
Представники скаутської організації “Пласт” передали вогонь з Вифлеєму громаді міста Вінніпеґ
Норберт К. Іван
Фото автора
У неділю вранці, 22-го грудня 2024 року, Вифлеємський вогонь миру прибув до канадського міста Вінніпеґ. З цієї нагоди відбулося урочисте богослужіння в Українській католицькій митрополичій катедрі святих Володимира й Ольги, яке провадив настоятель парафії отець Ігор Швед.
У цей день тут зібралися представники української діаспори Вінніпегу, щоб освітити Різдвяні свята вогником з Вифлеєму та зігріти серця усіх віруючих. Українці радіють, що Вифлеємський вогонь миру, долаючи безліч кордонів і єднаючи християн усього світу, приходить у наші церкви і в наші будинки напередодні Різдва, як світло миру і віри. Він несе надію стражденним, одиноким, хворим людям і всім нам, християнам.
Щорічно Вифлеємський вогонь миру під час урочистого богослужіння передають українській громаді пластуни Вінніпегу. Пластуни закликають діаспорян занести і запалити цей вогонь – символ миру і надії – тим, хто не має можливості прийти до церкви.
Тому що для нас, християн, Вифлеємський вогонь – це нагадування про народження Ісуса Христа, про Його благі діяння та страждання.
Вифлеєм Іудейський – місто Різдва Ісуса і одне з найдавніших міст на землі. Народження Месії у Вифлеємі було передбачене пророком Міхеєм за сім століть до самої події: “І ти, Вифлеєме-Єфрате, малий ти у тисячах Юди. З тебе Мені вийде Той, що буде Владика і постання Його, від днів вічних” (Міх.2: 5).
Тут, у Вифлеємі, у церкві Різдва Христового, в маленькому світильнику горить священний вогонь. Він ніколи не згасає, бо за цим ревно стежать три християнські церкви.
1986 року австралійська телерадіокомпанія ORF організувала благодійну акцію: донести світло з місця народження Ісуса Христа тим нещасним, які святкують Різдво поза домом: у лікарнях, притулках для сиріт, будинках для літніх людей. Її метою було зігріти серця стражденних теплом святого вогню.
Того ж року акцію австралійців підхопили скаути Відня. Зініціював її скаутський провідник Бертль Грюнвальд (Bert Grunwald). Його група отримала вогонь з Вифлеєму від австралійців, які привезли його літаком у спеціальному контейнері.
З Відня “Вифлеємський вогонь миру”, як його тепер прийнято називати, мандрує Європою: з країни в країну “скаутською естафетою”. Спочатку – в Словаччину і Польщу, а в грудні він потрапляє до України, де його чекає найбільша скаутська організація – Пласт.
Десять довгих років Вифлеємський вогонь передавали з рук у руки, з країни в країну. Він потрапив до Румунії, Польщі, Угорщини, Німеччини, Італії, Чехії, Латвії, Литви та багато інших країн.
Свого часу акцію благословили Папа Римський Іван Павло II і Папа Римський Бенедикт XVI. В Україні – Верховний Архієпископ Митрополит Кардинал Кир Любомир Гузар (Українська греко-католицька церква) та Святійший Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет.
Христос Рождається! Славімо Його!