Фейк: Американські ведучі сміються з військових втрат чоловічого населення в Україні

Цей сюжет є фейком, тому що відеоролик з логотипом MSNBC був цілеспрямовано змонтований пропагандистами: вони вирізали уривок із випуску програми Good Morning Cincinnati на телеканалі Local 12, де ведучі обговорювали танці людей похилого віку, і додали до нього неправдивий контекст про війну в Україні.

У мережі поширюється новинний сюжет із логотипом американського телеканалу MSNBC. У ньому телеведучі нібито сміються з того, що серед українських біженців немає чоловіків, оскільки вони, за твердженням авторів сюжету, загинули на війні.

«Ось воно – справжнє обличчя англосаксів. Це тому, що в їхній мові немає слова «совість». Американські ведучі знущаються зі смертей українських чоловіків», — коментують відео деякі користувачі мережі.

Скриншот – facebook.com

Насправді цей «сюжет» є черговою підробкою, створеною російською пропагандою. Її мета – вселити думку про те, що Захід втомився підтримувати Україну і ставиться до її трагедії з цинізмом.

За допомогою зворотного пошуку Google Google журналісти StopFake виявили оригінальний відеоролик. Це новинний сюжет телеканалу MSNBC від 3 квітня 2022 року, присвячений українським біженцям у Польщі, які залишили свою країну через повномасштабне вторгнення Росії. У сюжеті розповідається про складнощі отримання візи для переїзду до США. Проблема пов’язана з бюрократичними перешкодами та великими чергами.

Фрагмент із «сміхом ведучих» взятий із зовсім іншого відео. Зворотний пошук показав, що цей уривок було опубліковано в мережі у червні 2024 року в добірці кумедних моментів роботи телеканалу. Відео прогнозу погоди дає змогу встановити дату ефіру – кінець січня 2024 року.

Додаткові пошуки вказали на джерело: це випуск програми Good Morning Cincinnati на телеканалі Local 12. У цьому епізоді ведучі обговорювали танці літніх жителів пансіонату Sedalia Primrose Retirement Community. Один із ведучих невдало пожартував, що на відео танцюють переважно жінки, бо «всі чоловіки вже померли». Цей жарт був вирваний з контексту і навмисно використаний для створення неправдивого наративу про українських біженців.

За даними сервісу Osavul, фейковий відеоролик вперше з’явився вранці 7 січня 2024 року на пропагандистських Telegram-каналах. Кремлівський агітпроп активно просуває наратив про те, що жителі західних країн нібито втомилися від України і теми війни. Раніше StopFake спростовував схожі фейки: «Фейк: Ведуча новинної програми BBC під час ефіру сказала, що стомилася говорити про Україну» і «Фейк: Американські ведучі сміються після репортажу про втрати ЗСУ».

 

Джерело