Фейк: Мобілізований «вкрав 27 тисяч євро із кабінету начальника ТЦК На Закарпатті»

Ця інформація не відповідає дійсності. У поліції Закарпатської області спростували новину про крадіжку грошей із кабінету начальника ТЦК, а також про нібито запровадження в області плану «Перехоплення» через цей інцидент. У закарпатському обласному ТЦК назвали інформацію фейком, спрямованим на дискредитацію Збройних Сил України. Народна депутатка України, яка першою оприлюднила цю новину, пізніше видалила її зі своєї сторінки в Telegram.  

У соціальних мережах та на російських пабліках масово поширюють інформацію про те, що на Закарпатті мобілізований буцімто вкрав 27 тисяч євро з кабінету керівника ТЦК і втік. Про це заявила народна депутатка України Ольга Василевська-Смаглюк у своєму Telegram-каналі. Також вона уточнила, що зловмисник є «колишнім рецидивістом». Соцмережі дуже бурхливо відреагували на цю новину, а користувачі одразу взялися обговорювати всі подробиці події: «Чоловік, якого доставили для проходження військово-лікарської комісії, виявився злодієм-рецидивістом. Відмичкою він відімкнув замок на дверях і проникнув до кабінету начальника територіального центру комплектування. Звідти викрав майже тридцять тисяч євро та втік через вікно. Пограбований начальник ТЦК заявив, що ці гроші — не хабарі, а донати, які збирали на купівлю дронів для ЗСУ». У мережі також стверджують, що поліція Закарпатської області оголосила втікача у розшук та запровадила план «Перехоплення».

Скриншот – facebook.com

Насправді ця інформація виявилася фейком. У поліції Закарпатської області спростували заяву Ольги Василевської-Смаглюк про крадіжку грошей із кабінету начальника ТЦК. Після спростування повідомлення з Telegram-каналу народної депутатки зникло.

Правоохоронці в Закарпатській області зазначили, що вони не фіксували жодних звернень стосовно крадіжки грошей із ТЦК, а в області не було оголошено план перехоплення. У Закарпатському обласному ТЦК та СП також назвали заяву народної депутатки Ольги Василевської-Смаглюк про крадіжку рецидивістом 27 тисяч євро фейком, пише видання PMG.ua. «Інформація про нібито затримання рецидивіста, який втік і викрав 27 тисяч євро, — це фейк. У жодному з ТЦК та СП у Закарпатській області такого випадку не було зафіксовано. Такі дії спрямовані на дискредитацію Збройних Сил України та створення недовіри серед громадян до діяльності ТЦК та СП», — повідомили в обласному ТЦК.

Скриншот – facebook.com

Крім того, закарпатський ОТЦК також наголошує, що текст публікації містить ознаки дезінформації, а використання зображень і відео з невідомих джерел додає маніпулятивного контексту. «Важливо також зазначити, що першоджерела, які розповсюджують неправдиву інформацію, неодноразово генерують зі своїх сторінок матеріали з елементами проросійської пропаганди, що ставить під сумнів об’єктивність їхніх заяв», — йдеться на офіційній сторінці відомства у Facebook.

StopFake продовжує спростовувати схожі фейки у матеріалах «Фейк: У Луцьку співробітники ТЦК їздять на машинах швидкої допомоги — відео», «Маніпуляція: Новий законопроєкт дозволяє українцям зменшити розмір штрафу в ТЦК, якщо вони не подаватимуть до суду на його працівників», «Фейк: В Україні без оновлених у ТЦК даних відмовляють у медичній допомозі».

Джерело