Фейк: Експосол США в СРСР «викрив фейк України про Бучу»

Насправді Джек Метлок лише висловив сумнів, що те, що відбувалося у Бучі, робилося за вказівкою влади з Москви; на його думку, для встановлення цього потрібні додаткові докази. Але це інтерв’ю записувалося навесні 2022 року, а на сьогодні вже з’явилося безліч незалежних розслідувань, які підтверджують факти масових вбивств мирних жителів у Бучі та причетності російських військ до цих злочинів.

У російських Telegram-каналах знову почали розкручувати фейк з 2022 року про те, що нібито колишній посол США в СРСР Джек Метлок заявив про відчутність доказів того, що в трагедії в Бучі винна Москва. Про це експосол нібито заявив під час ефіру на CNN.

Скриншот – 1tv.ru

Насправді ж Джек Метлок, коментуючи тодішню (станом на 2022 рік — прим. ред.) ситуацію в Україні, сказав: «По-перше, ми не знаємо точно, що саме сталося у зв’язку з цими передбачуваними злодіяннями. І, звісно, ми не знаємо, що вони були здійснені за вказівкою з Москви». Далі Метлок став повторювати вже відомі російські пропагандистські наративи про те, що українцям треба спробувати укласти угоду з росіянами і дозволити Росії зберегти Крим, де «більшість населення — росіяни», і що небезпечно робити ядерну країну ізгоєм. Але водночас Метлок «не викривав фейк про Бучу» і не знімав відповідальності з рф.

До того ж із Метлоком тоді в ефірі не погодився доцент глобальної політики в Університетському коледжі Лондона Браян Клаас, який заявив, що неможливо, щоб такі злочини (як у Бучі — прим. ред.) відбувалися без, як мінімум, поінформованості високопосадовців російської армії, і що він не вважає кримчан росіянами. «Вони були анексовані Росією. Можливо, вони російськомовні, але це зовсім різні речі», – зауважив Клаас.

Важливо наголосити, що ці заяви пролунали на початку квітня 2022 року, і відтоді з’явилося багато незалежних розслідувань, що підтверджують факти масових вбивств мирних жителів у Бучі. Міжнародні організації, такі як ООН і Amnesty International, провели власні розслідування і дійшли висновку про причетність російських військ до цих подій.

Наприкінці квітня 2022 року українська прокуратура оприлюднила імена десяти російських військовослужбовців із 64-ї мотострілецької бригади, які, за версією слідства, причетні до тортур і вбивств мирних жителів у Бучі. Також місцеві жителі надали свідчення про те, що російські солдати розстрілювали людей, які просто виходили за продуктами чи переміщалися містом. Зафіксовано випадки, коли мирні жителі були взяті в заручники й зазнавали насильства. Існують і супутникові знімки, що показують мертві тіла на вулицях Бучі в період, коли місто перебувало під контролем російських військ, що спростовує твердження про те, що ці події могли бути сфабриковані після відходу російських сил.

Нагадаємо, що у березні 2022 року в Бучі на Київщині під час російської окупації було виявлено тіла понад 600 мирних жителів, багато з яких стали жертвами позасудових страт і тортур. Ці події викликали міжнародний резонанс, і проти російських збройних сил було висунуто звинувачення у воєнних злочинах, підтверджених незалежними розслідуваннями та свідченнями очевидців.

Раніше StopFake спростовував фейк про те, що Київ нібито досі не встановив імена загиблих у Бучі й не надав доказів.

Джерело