🛩 Як розвиватиметься безпілотний транспорт в Україні — визначили в секторальній стратегії WINWIN
- Автор допису: Мінцифра
Україна має великий потенціал стати ключовим гравцем у світовій екосистемі безпілотного транспорту — морських суден, сільгосптехніки, розмінувальної та багатьох інших. Щоб увійти до списку технологічних лідерів галузі в майбутньому, уже зараз потрібно визначити кроки, за якими розвиватимемо сферу.
У секторальній стратегії AUV ми проаналізували глобальний ринок безпілотних технологій, визначили пріоритетні напрями розвитку сфери в Україні та пілотні проєкти. Почнемо розробляти та впроваджувати автономні трактори й дрони для розмінування аграрних земель, безпілотний транспорт для логістики — вантажівки та водні судна. А ще продовжимо розвивати безпілотні технології в оборонній сфері.
Чому Україні важливо реалізувати стратегію❓
Розвиток безпілотних технологій допоможе розв’язати проблему дефіциту кадрів — автономні системи зможуть виконувати рутинні та небезпечні завдання замість людей. AUV також стане драйвером для відкриття нових ринків:
📶 5G-звʼязку
🤖 робототехніки
🏢 Смартсіті
Знайомтеся із секторальною стратегією розвитку безпілотних технологій та автономних систем за посиланням.
Розвиваємо інновації та посилюємо позиції України як світового інноваційного хабу 🦾
Секторальну стратегію розвитку безпілотних технологій та автономних систем (AUV) розробила експертна група при Міністерстві цифрової трансформації України за підтримки технологічного партнера Cisco в межах програми Country Digital Acceleration (CDA).
Стратегію цифрового розвитку інновацій до 2030 року створено з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Офісом ефективного регулювання BRDO, за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Секторальні стратегії структуровані за підтримки проєкту Good Governance Fund «Інноваційна екосистема», що фінансується UK International Development.