Револьверний фонд Києва надав багатоквартирним будинкам кредитів і позик на суму майже 20 млн грн

Комунальне підприємство «Фонд модернізації та розвитку житлового фонду міста Києва» (Револьверний фонд) надав багатоквартирним будинкам кредитів і позик на суму майже 20 млн грн. Уже 12 ОСББ та ЖБК скористалися можливістю отримати кошти на вигідних умовах та спрямували їх на виконання найнеобхідніших ремонтних робіт і проєктів енергозбереження. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв за результатами виїзду в будинок, де виконуються роботи в межах отриманої позики.

За його словами, житловий будинок на Берестейському проспекті, 93 не поступається новобудовам за зовнішнім виглядом і технічними характеристиками попри те, що йому вже 45 років.

«ОСББ «Авіатор-4» бере участь у міських програмах співфінансування з 2016 року. Тут встановлений індивідуальний тепловий пункт із погодним регулюванням, замінені й оснащені частотними перетворювачами ліфти, утеплені фасад і покрівля, в місцях загального користування замінені вікна та двері. Власним коштом мешканці модернізували внутрішньобудинкові мережі й обладнання. Завдяки проведеним енергоефективним заходам вартість опалення в цьому будинку складає 21 грн/кв. м, а в такому ж сусідньому – понад 36 грн/кв. м», – зазначив Петро Пантелеєв.

Він додав, що в червні минулого року ОСББ прийняло рішення отримати позику терміном на три роки від Револьверного фонду на суму 700 тис. грн для встановлення незалежного джерела електроенергії – сонячної електростанції.

За словами голови правління ОСББ Наталії Ривкіної, завдяки сонячній електростанції під час відключення світла в будинку працює ліфт, насоси гарячої та холодної води, освітлення місць загального користування та звʼязок.

«Рішення про участь у міській програмі для встановлення сонячної електростанції, що складається з 30 сонячних панелей та інвертора, підтримали майже одноголосно. Адже ми маємо успішний багаторічний досвід впровадження енергоефективних проєктів і ремонтів з допомогою міста. Ключовим фактором вважаю постійну комунікацію зі співвласниками, які повинні знати й розуміти, куди витрачені кошти, які роботи виконані, яке обладнання закуплене. За останні п’ять років ми взяли участь у всіх чинних міських і державних програмах, що допомагають ОСББ зробити будинки енергостійкими, а життя в них комфортним», – пояснила Наталія Ривкіна.

Нагадаємо, у Києві наразі працюють чотири програми співфінансування для будинкових громад.

  1. Порядок часткового відшкодування вартості незалежних джерел енергії: бензинових, дизельних, газових генераторів, сонячних зарядних станцій, інверторів тощо. Механізм дозволяє компенсувати 75% вартості вже придбаного генератора або іншого обладнання з такими граничними максимальними сумами:
  • для будинків до шести поверхів – до 100 тис. грн компенсації;
  • для будинків на 7–16 поверхів – до 200 тис. грн компенсації;
  • для будинків від 17 поверхів та з даховими або вбудовано-прибудованими котельнями – до 300 тис. грн компенсації.
  1. Конкурс енергоефективних проєктів «70/30%». Взяти участь у ньому можуть лише ОСББ та ЖБК. Місто оплачує 70% вартості встановлення, наприклад, індивідуальних теплових пунктів, будинкових лічильників, утеплення фасаду чи покрівлі, заміни вікон і дверей у коридорах та інших місцях загального користування, реконструкції інженерних мереж та багато іншого, що зекономить тепло, електрику та гроші мешканців.
  2. Капремонти. Скористатися програмою можуть усі, зокрема будинки без ОСББ чи ЖБК. У цій програмі великий перелік робіт, на які можна отримати компенсацію, та встановлені різні варіанти фінансового співвідношення.
  3. Револьверний фонд. Він створений для підтримки ініціатив співвласників багатоквартирних будинків Києва та їх об’єднань, пов’язаних з енергоефективністю, капітальними ремонтами, модернізацією житлових будинків та їх елементів на прийнятних для мешканців умовах. Крім того, діяльність Револьверного фонду передбачає встановлення незалежних енергоджерел – генераторів, сонячних батарей, інверторів тощо.

Детальніше про програми читайте за посиланням: http://e.surl.li/ppbddj.

Джерело