У Києві підготували рекомендації щодо проведення загальнонаціональної хвилини мовчання

Координаційна рада з підготовки та впровадження Концепції меморіалізації учасників та подій російсько-української війни, створена за дорученням Київського міського голови Віталія Кличка, напрацювала пропозиції щодо проведення щоденної загальнонаціональної хвилини мовчання. Про це повідомила депутатка Київської міської ради, голова Координаційної ради Вікторія Муха.

Вона зазначила, що рекомендації розроблені Координаційною радою спільно з ініціаторами петиції, громадською організацією «Вшануй» і представниками міської влади. 

«Ми прагнемо, щоб хвилина мовчання о 9:00 стала важливим щоденним ритуалом пам’яті для громади Києва. Це прояв поваги та вдячності Захисникам і Захисницям, які поклали життя за Україну. І важливий символ єдності у вшануванні військових і цивільних, які загинули під час російсько-української війни. Кожен із нас має усвідомлювати свою відповідальність за збереження пам’яті про загиблих. Тож запрошуємо киян долучатися та рекомендуємо установам, закладам й організаціям, незалежно від форми власності, призупиняти роботу на хвилину, крім випадків, коли це неможливо через безперервний режим роботи або необхідність проведення невідкладних заходів», – наголосила Вікторія Муха.

Депутатка розповіла, що рекомендації передбачають заходи з інформування про початок хвилини мовчання в мобільному застосунку Київ Цифровий, через трансляцію оголошень у громадському транспорті, звукові системи оповіщення на вул. Хрещатик та Майдані Незалежності, на рекламних носіях. Координаційна рада спільно з ГО «Вшануй» розробила також рекомендації щодо текстового й аудіовізуального супроводження хвилини мовчання.

«Місто звернеться до операторів реклами щодо розміщення цифрового інформаційного повідомлення для інформування та нагадування про початок хвилини мовчання. Телеканал «Київ» і радіостанція «Київ FM» продовжать оголошення загальнонаціональної хвилини мовчання у прямому етері. Також планується проведення інформаційно-комунікаційної кампанії. А комунальні заклади освіти мають і надалі проводити щоденну загальнонаціональну хвилину мовчання», – додала Вікторія Муха.

Окрему увагу в рекомендаціях приділили адаптації проведення хвилини мовчання в умовах воєнного стану. У разі оголошення повітряної тривоги пріоритет надаватиметься інформуванню громадян про небезпеку. 

Рекомендації до проєкту рішення передали до Київської міської ради для подальшого розгляду та ухвалення на найближчому пленарному засіданні.

Джерело