Микола Поворозник: Рішення про зупинку громадського транспорту під час повітряної тривоги – колегіальне і було ухвалене з урахуванням рекомендацій ДСНС, поліції та військових

Рішення про зупинку громадського транспорту під час повітряної тривоги було ухвалене в Києві Радою оборони міста влітку 2022 року з урахуванням рекомендацій представників ДСНС України, поліції та військових, які входять до складу Ради оборони. І зумовлене таке рішення не популізмом, а відповідальністю за життя людей. На цьому наголосив сьогодні перший заступник голови КМДА Микола Поворозник у своєму виступі під час дискусійного круглого столу в національному інформаційному агентстві «Укрінформ». 

«Питання щодо скасування цього рішення кілька разів виносилося на розгляд Ради оборони міста Києва, але не було підтримане. Адже члени Ради оборони, до якої входять не тільки представники КМДА, а й уповноважені силових структур, ДСНС України та військові, несуть відповідальність за безпеку громадян. Звісно, через зупинку громадський транспорт несе збитки. Але першочергове завдання для нас – безпека пасажирів. Якщо ми говоримо про втрати для комунального транспорту, то я запитаю про інше: скажіть мені, яка ціна людського життя. І хто має змусити водія автобуса, тролейбуса чи трамвая нехтувати безпекою і їхати під час повітряної тривоги?» – сказав Микола Поворозник.

Він зазначив, що столичні фахівці постійно вивчають відповідний досвід інших міст. І цей досвід різний. Зокрема, досвід Херсона, Запоріжжя і Харкова доводить: громадський транспорт є об’єктом підвищеної небезпеки, оскільки там масове скупчення людей. Так само і в Києві були випадки, коли під ворожі обстріли потрапляв рухомий склад транспорту.

«Спираючись на рекомендації ДСНС, три роки тому було ухвалене рішення про зупинку громадського транспорту під час тривог. І, дякувати Богу, у нас під час активних бойових дій пасажири не постраждали. Водночас, є розуміння, що певні рішення можуть потребувати перегляду з урахуванням актуальної ситуації. У цьому питанні місто потребує активного залучення, насамперед ДСНС, військових, правоохоронців та всіх зацікавлених сторін, які відповідають за безпеку громадян. Бо саме виходячи з безпеки людей має відбуватися конструктивний діалог», – констатував перший заступник голови КМДА.

Джерело