Захист відомих і нововиявлених об’єктів культурної спадщини: памʼяткоохоронна політика лишається пріоритетною для Києва
Охорона культурної спадщини лишається одним із головних пріоритетів Києва навіть у складних умовах війни. Зокрема, торік у столиці укладено 230 охоронних договорів на об’єкти культурної спадщини – це значний крок, щоб убезпечити пам’ятки від незаконних забудов, реконструкцій або навіть знесення. Договори дають місту важелі впливу для контролю та захисту цих об’єктів. Про це повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.
«Мета діяльності Департаменту – створення належних умов для збереження історичної самобутності Києва, формування виваженої політики у сфері охорони культурної спадщини, реставрації, використання та популяризації цінних об’єктів. Адже наша спільна мета – зберегти та накопичити українське надбання для майбутніх поколінь», – зазначила Марина Соловйова.
Вона зазначила, що торік фахівці обстежили 519 об’єктів культурної спадщини, забезпечили розробку облікової документації на 178 об’єктів культурної спадщини, направили 109 приписів, 17 актів про вчинення правопорушення та 17 постанов про накладення фінансових санкцій. Крім того, склали один протокол про вчинення адміністративного правопорушення, зареєстрували 11 дозволів на проведення археологічних розвідок і розкопок.
«Аби захистити вже наявні об’єкти культурної спадщини та надати охоронний статус нововиявленим наші спеціалісти проводять огляди пошкоджених у результаті ворожих атак об’єктів культурної спадщини. Крім того, вони долучаються у складі фахових комісій до підготовки актів технічного стану, висновків та рекомендацій щодо проведення необхідних, невідкладних робіт для збереження таких об’єктів», – додала директорка Департаменту охорони культурної спадщини.
Детальніше можна ознайомитись у звіті Департаменту охорони культурної спадщини за 2024 рік за посиланням: https://kyivcity.gov.ua/img/item/general/12351.pdf.