У закладах вищої освіти Києва відбудуться науково-практичні форуми за сферами розвитку міста

У Києві на базі закладів вищої освіти відбудуться науково-практичні форуми. Темою заходів стануть виклики сучасного мегаполіса та пошук інноваційних рішень для забезпечення сталого розвитку міста. Про це під час засідання Київського науково-інноваційного кластера повідомив директор комунальної науково-дослідної установи «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста» Сергій Павловський.

«Ми створюємо платформу, де наука втілюватиметься в життя через практичні рішення. Участь у наукових форумах візьмуть експерти з багаторічним досвідом. Застосування міждисциплінарного підходу дасть можливість розширити кут зору на сучасні виклики та сформувати інноваційні пропозиції для впровадження у сфери життєдіяльності міста. У межах Київського науково-інноваційного кластера ми працюємо над посиленням ролі аналітики та наукових досліджень у питаннях прогресу столиці», – сказав Сергій Павловський.

За його словами, науково-практичні форуми стануть першим кроком до створення концепції Наукового парку, який згуртує для співпраці науковців, підприємців, технологічні компанії та інвесторів і сприятиме комерціалізації наукових досліджень та розвитку високотехнологічного бізнесу.

Директор КНДУ «НДІРоМ» також розповів про впроваджені проєкти, спрямовані на розвиток столичної молоді. Зокрема, він нагадав про те, що вже протягом кількох місяців працює освітній портал «Стань студентом на один день» – допоміжний інструмент для випускників шкіл, які свідомо обирають для себе майбутню професію та навчальний заклад першої вищої освіти. Портал дає можливість спробувати себе в ролі студента обраного закладу вищої освіти, відвідати обрані лекції, познайомитися з викладачами і атмосферою студентського життя.

На засіданні також презентували концепцію впровадження бізнес-освіти у школах міста та проєкт соціального підприємництва #Studbiz. За словами авторів проєкту – громадської організації «School of ME: Школа усвідомленого підприємництва» – через досвід створення бізнесу від ідеї до операційної діяльності учні, які є учасниками програми, отримують підприємницькі навички та розуміння власних професійних уподобань. 

Участь у засіданні Київського науково-інноваційного кластера взяли ректори та проректори закладів вищої освіти, а також представники управлінь освіти районних в місті Києві державних адміністрацій.

Джерело