Патріарший економ у Мельбурні ознайомився із діяльністю банку українців «Дністер»
18 лютого 2025 року о. Любомир Яворський, Патріарший економ УГКЦ, в межах візиту в Австралію ознайомився з діяльністю банку «Дністер», заснованого у минулому столітті українцями на австралійському континенті.
Про це повідомляє пресслужба Патріаршої фундації «Мудра справа».
Участь у зустрічі взяли о. Любомир Яворський, Патріарший економ УГКЦ, владика Микола кардинал Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла, команда банку на чолі із виконавчим директором Ендрю Павуком (Andrew Pavuk).
Зараз банк «Дністер» налічує понад 8 600 членів, загальні активи понад $244 млн. «Ми пишаємося своєю спадщиною та статусом найбільшого етнічного кредитного кооперативу в Австралії», — зазначили представники банку під час зустрічі.
На сьогодні він є уповноваженою депозитною установою (ADI), діяльність якої регулюється Австралійським управлінням пруденційного регулювання (APRA).
«Навіть сьогодні їхній статут говорить про кооперацію між українцями і заради українців. Тож для мене було надзвичайно цінно ознайомитися з діяльністю такої установи. Ми сьогодні з нетерпінням чекаємо того омріяного часу завершення війни на нашій рідній землі, який буде позначений подальшою відбудовою. Ми прагнемо відбудувати нашу рідну хату, а це вимагатиме від нас створення різних кооперацій, частиною яких покликана стати також Українська Греко-Католицька Церква», — підсумував зустріч о. Любомир Яворський.
Відтак представники банківської установи висловили вдячність за зустріч. «Дякуємо за ваш час, вашу дружбу та духовні настанови, які ви надаєте. Ми смиренно святкуємо цю знаменну подію разом з вами і висловлюємо наші найщиріші та найдорожчі вітання. Дякуємо, що завітали до нашого головного офісу в „Дністрі“», — зазначили вони.
«Українці по всьому світу об’єднані вірою та силою, підтримуючи життєво важливу духовну роботу, яку ви робите і продовжуватимете робити. Разом ми втілюємо наше спільне переконання — „Сила в єдності“», — додали представники банку.
Варто додати, історія «Дністра» розпочалася у 1951 році. Тоді це була кредитна група самодопомоги під назвою «Самозабезпечення». Одним із ініціаторів її створення був перший Мельбурнський єпископ Іван Прашко. Перші «офіси» знаходилися у підвальних приміщеннях українських храмів, зокрема катедри.
Метою цієї кредитної групи було надання фінансової допомоги новоприбулим українським мігрантам. Проте, з часом банківське законодавство в Австралії змінилося, що призвело до створення у 1959 році кредитної спілки «Дністер» як кредитного товариства з обмеженою відповідальністю.
Департамент інформації УГКЦ