Путін фактично спростував власний багаторічний фейк

  • Автор допису:

Російський диктатор Володимир Путін запропонував передати Україну під «тимчасове міжнародне зовнішнє управління». Мова може йти про заміну українського уряду на контроль з боку «США, ООН, європейських країн чи «друзів Росії». 

Таку заяву лідер країни-агресорки зробив під час відвідин Північного флоту Росії 27 березня, повідомляє «Радіо Свобода». 

Це, на його думку, може знадобитися для мирних переговорів і не є «єдиним варіантом». Після цього Путін повторив свій більш недавній наратив про начебто «нелегітимність» української влади. Але цього разу диктатор пішов ще далі й назвав нелегітимними уже «всі цивільні органи влади України». 

Фактично, ми можемо побачити як лідер РФ «жонглює» власними вигадками. Господар Кремля легко міняє одні фейки на інші, коли того потребує ситуація чи його власні інтереси. 

Фейк про зовнішнє управління

Фейк про нібито зовнішнє управління з’явився одразу після подій Революції Гідності у 2014 році. Тоді російські й проросійські пропагандисти стверджували, що Україна буцімто повністю контролюється Сполученими Штатами Америки та/або ЄС. 

Особливо активно в Україні наратив поширювали канали пов’язані із тодішнім депутатом Верховної Ради та кумом Путіна олігархом Віктором Медведчуком. Це відбувалося настільки часто, що термін «внєшнєє управлєніє» навіть став мемом. У тому числі завдяки, тоді ще просто блогеру та активісту, Сергію Стерненку

Звичайно, він лунав і на російських федеральних каналах та з уст самого кремлівського диктатора і його свити. Продовжили повторювати цю тезу пропагандисти й після повномасштабного вторгнення, зокрема для його виправдання. Ціла низка політиків з країни-агресорки звинувачували Захід у розв’язанні війни й що він просто веде її руками українців. 

Відмову Путіна від старого фейку можна пояснити його покращенням відносин зі США після приходу до влади нової адміністрації Трампа. Україна не завжди легко виконує вимоги американського президента, які часто ближчі до позиції РФ, аніж України. Тому переконувати російську чи будь-яку іншу аудиторію в «зовнішньому управлінні» стало просто безглуздо. 

А ще ця ситуація вчергове нагадує наскільки «надійними та правдивими» є російські наративи, коли найвищі чиновники країни-агресорки так легко відмовляються від власних слів, після того, як вони більше не грають їм на руку.