Всебічна підтримка ветеранів – наше спільне завдання
Держава активно впроваджує ветеранську політику, що спрямована на забезпечення всебічної підтримки захисників, які повернулися з фронту.
Голова Калуської РДА Жанна Табанець спільно із заступницею голови ОДА Людмилою Сірко, начальником управління фізичного та ментального здоров’я Міністерства у справах ветеранів України Іваном Погореловим та начальником управління з питань ветеранської політики ОДА Романом Примичем ознайомилися з роботою реабілітаційного відділення КНП «Калуська ЦРЛ».
Це відділення надає медичні послуги та реабілітацію ветеранам, які постраждали внаслідок бойових дій. Під час зустрічі обговорювалися можливості покращення умов роботи та забезпечення ветеранів необхідними засобами лікування і реабілітації. Відзначено, що на сьогоднішній день такі заклади є важливими осередками для відновлення фізичного і ментального здоров’я та соціальної адаптації ветеранів війни і військовослужбовців.
Також ознайомилися із діяльністю громадської організації «Чисті серця Калуш». Тут представлено різноманітні реалізовані проєкти, що стосуються підтримки наших воїнів, ветеранів та сімей полеглих Героїв.
Сьогодні ГО «Чисті серця Калуш» для ветеранів та військовослужбовців провели арт-терапію. Терепія дозволяє їм віднайти внутрішню гармонію, зняти стрес та подолати психологічні бар’єри після повернення з фронту. Зустрічі з ветеранами, обговорення їх проблем та потреб стають основою для вдосконалення процесу реабілітації.
У межах поїздки також ознайомилися із діяльністю реабілітаційного центру для військових «4.5.0.Прикарпаття». Цей центр допомагає військовослужбовцям, які зазнали травм або психологічних розладів під час служби. Він надає широкий спектр послуг, зокрема фізичну, психологічну та соціальну допомогу. Центр став місцем, де ветерани можуть відновлюватися не тільки фізично, але й соціально, отримуючи підтримку у вигляді нових навичок, психологічної допомоги та просто спілкування з однодумцями.
Спільними зусиллями держави, ОМС та громадськості створюються умови для ефективної підтримки ветеранів на всіх етапах їхнього відновлення.
Важливо створювати належні умови для підтримки наших захисників, облаштовувати ветеранські центри та простори життєстійкості, які стануть магнітом для ветеранів, їх сімей, формувати сильну мережу комунікацій між ветеранами, ветеранськими осередками, громадським сектором, волонтерами та разом забезпечувати ту необхідну підтримку тим, хто цього потребує найбільше.
Обговорили також реабілітацію наших захисників і захисниць, роботу реабілітаційних відділень, впровадження проєктів, надання грантів з розвитку чи розширення ветеранського підприємництва, реалізації програм щодо популяризації бізнесових напрямків ветеранів, надання психологічної, соціальної підтримки ветеранів, їх сімей, а також проведення необхідних юридичних консультацій, навчальних тренінгів, курсів підвищення кваліфікації та перекваліфікації тощо.
Під час зустрічі мовилося про підготовку реабілітологів, медичних працівників, які надаватимуть послуги у стаціонарних, амбулаторних відділеннях реабілітаційних центрів, центрів життєстійкості та ветеранського розвитку.