Що таке “Формула гідного повернення до цивільного життя”?
Це не просто комплексний механізм підтримки ветеранів й ветеранок, які захищали нашу країну. Це реальна система допомоги, що сприяє їхній адаптації та інтеграції у цивільне життя.
В межах проєкту Мінветеранів спільно з партнерами реалізує низку ініціатив за трьома напрямками: Супровід і підтримка понад 1 000 фахівців із супроводу ветеранів війни у громадах допомагають ветеранам у поверненні до цивільного життя, опрацьовано понад 40 000 звернень; у шести медичних закладах діють “Простори турботи про ветеранів” для надання медичної та психологічної допомоги. Економічна безбар’єрність український ветеранський фонд Мінветеранів підтримав 1 079 бізнесів ветеранів на загальну суму 457 млн грн; у першому читанні ухвалено закон “Про ветеранське підприємництво”. впроваджено Принципи бізнесу, дружнього до ветеранів, які підтримали понад 43 компаній. На платформах Robota.ua та Work.ua створено спеціальні розділи з вакансіями для ветеранів. Цифрова екосистема у застосунку Дія вже згенеровано понад 430 тисяч електронних Посвідчень ветерана; автоматичне оформлення статусу отримали понад 20 тисяч осіб; вперше запроваджено монетизацію пільг – ветерани отримують кошти на ветеранський спорт через Дію напряму на свій рахунок. У планах на 2025 рік: розширення мережі фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб; 50+ Просторів турботи про ветеранів війни запуск єдиної платформи для працевлаштування ветеранів та збільшити кількість працівників-ветеранів у компаніях щонайменше на 10%; впровадити повноцінну цифрову екосистему Дія Ветерана, яка стане універсальним помічником для Захисників і Захисниць.
З ініціативи першої леді України Олени Зеленської прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.