Віталій Кличко перевірив, як у Києві триває обов’язкова підготовка працівників комунальних підприємств до національного спротиву та цивільного захисту
Мер столиці Віталій Кличко перевірив, як у Києві триває обов’язкова підготовка працівників комунальних підприємств до національного спротиву та цивільного захисту. Про це Віталій Кличко повідомив у своєму Telegram-каналі.
Законом України «Про основи національного спротиву» КМДА визначені повноваження та завдання щодо організації підготовки громадян України до національного спротиву в межах території відповідної зони територіальної оборони.
«КМДА має досвід організації такої підготовки. Ще напередодні повномасштабного вторгнення у столиці створили комунальний підрозділ, що на постійній основі здійснює підготовку мешканців до нацспротиву. І цей досвід запозичили майже всі області України. Центр підготовки комунальної організації «Муніципальна охорона» має необхідну базу. Є навчальний полігон та 3 об’єкти для проведення занять на правому та лівому берегах Дніпра. А також використовують сучасні електронні тири, тренажери ближнього бою «Лазертаг», страйкбольне, медичне обладнання. Є достатня кількість підготовлених інструкторів, чимало з яких нещодавно звільнилися з лав ЗСУ та мають бойовий досвід. Вручив їм Подяки Київського міського голови», – повідомив Віталій Кличко.
Мер столиці зазначив, що фінансування підготовки киян до національного спротиву здійснюють за рахунок міської цільової програми «Захисники та захисниці Києва». Минулого року підготували близько 20 тисяч мешканців. Із них майже 3 тисячі – працівники КМДА. У 2024-му започаткували обов’язкову планову підготовку працівників КМДА та комунальних підприємств на 5-денних курсах. За підсумками контрольних навчань курсанти отримують відповідні сертифікати.
«Заняття проводять за двома основними напрямами. Перший – для заброньованих військовозобов’язаних працівників. Зокрема, всі вони мають бути готові за потреби знову стати на захист столиці, як це було у лютому 2022 року. Другий – для працівників, які можуть надати практичну допомогу населенню під час надзвичайних ситуацій. Акцент – на підготовці з цивільного захисту. Їх готують надавати домедичну та психологічну допомогу, організувати дії мешканців під час обстрілів, провести евакуацію», – розповів Віталій Кличко.
Аналіз проведення підготовки показав, що попри різний вік і рівень фізичної підготовки, стать та відсутність первинної (базової) підготовки всі, хто навчався, змогли засвоїти та закріпити набуті навички на практиці під час заключного етапу підготовки – тактико-спеціальних навчань.
«Ці курси – не тільки підготовка працівників муніципальних служб, а й частина стратегії Києва щодо підвищення рівня безпеки та стійкості столиці до різних викликів воєнного часу. Ми продовжимо цю роботу, адже безпека мешканців – наш пріоритет. Наші заняття цілком відповідають європейській Концепції впровадження стійкості через цивільну готовність населення. Практичні навички, отримані під час курсу, дають змогу знизити ризики для населення, оперативно реагувати на надзвичайні ситуації та ефективно взаємодіяти з іншими службами», – наголосив Віталій Кличко.