День мінної просвіти: навчайте дітей правил, що рятують життя
ДСНС України спільно з ЮНІСЕФ та Міністерством освіти і науки України закликають освітян і всіх, хто працює з дітьми, приділити особливу увагу темі мінної просвіти та провести урок, що рятує життя.
Україна є однією з найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами країн у світі. Приблизно 139 тис. кв. км² (23% від загальної площі держави) є потенційно небезпечними та потребують обстеження саперами. Це завдання на десятки років, тому загроза для життя і здоров’я дітей та дорослих зберігатиметься ще тривалий час.
Станом на 3 квітня, за даними Міноборони, від початку повномасштабної війни в Україні загинуло 336 людей, зокрема — 18 дітей, ще 825 поранено, серед них — 92 дитини.
Обізнаність батьків і дітей про мінну безпеку
За даними дослідження, приблизно 97% українських підлітків знайомі з правилами мінної безпеки. Водночас саме підлітки, особливо хлопці від 14 до 17 років, демонструють найбільш ризиковану та небезпечну поведінку. Вони частіше обирають для прогулянок потенційно небезпечні місця: ліси, водойми, де раніше йшли бойові дії, чи навіть покинуті військові позиції. Важливо продовжувати мінну просвіту, що сприятиме розумінню дітьми реальних небезпек і формуванню культури безпеки.
Щоб захистити дітей та підвищити рівень поінформованості серед дорослих, ДСНС у партнерстві з ЮНІСЕФ розробили комплекс навчальних матеріалів з мінної просвіти. Їхня особливість — у підході «навчання через гру»: мультфільми, комікси, інтерактивні завдання, вікторини, ігри та готові уроки. Усі матеріали адаптовано до потреб дітей різного віку, що дає змогу ефективно навчити як наймолодших, так і підлітків.
Як долучитися до мінної просвіти?
Освітянам:
Батькам:
Кожному:
Закликаємо освітян, батьків та всіх, хто працює з дітьми ділитися фото та відео з уроків, бесід або інших заходів із мінної безпеки у соціальних мережах із хештегом #міннапросвіта.