Глава УГКЦ: «У Таїнствах Христової Церкви секрет нашої життєстійкості, сили, здатності перемагати, щоби пройти до кінця цю пасхальну ходу»
У час Великого посту ми опираємося на розп’ятого Христа-Спасителя. Із Його проколеного ребра витікають Таїнства Церкви і вливаються в наше теперішнє життя, терпіння, навіть нашу смерть, але несуть нам надію на Воскресіння. Тому ми, як ніколи, сьогодні відчуваємо, що ми, християни, маємо надію, маємо на кого опертися. На це під час проповіді на Літургії Напередосвячених Дарів у катедральному храмі у Луцьку 4 квітня вказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.
Богослужіння відслужив Луцький екзарх, владика Йосафат Говера.
Звертаючись до вірних, Блаженніший Святослав зазначив, що «вся Літургія — це одне велике слово про Пасху Господню, яка була колись, є сьогодні і буде в майбутньому».
«Господь Бог пройшов крізь Єгипет, поразив первинців єгипетських, але первинців свого народу врятував, і тоді почалася Пасха Божого народу, який почав виходити з Єгипту і рухатися до Обітованої землі», — додав Патріарх.
За його словами, під час виходу з Єгипту «серед пустелі той народ не мав жодної підтримки, їжі, поживи, яка би походила із землі, тому в певний момент цей народ ослаб, почав нарікати на Бога, Мойсея. Тоді Господь Бог послав манну небесну, хліб ангельський. Метою тої Пасхи була свобода, воля від єгипетського рабства».
Відтак він зазначив, що ця історія — про нас сьогодні, «про Пасху, яку ми зараз переживаємо в контексті цієї тяжкої війни. Ми рухаємося в нашому духовному житті до Пасхи Воскресіння Христового. У тій нашій мандрівці духовній, церковній, національній ми теж вичерпуємося, стомлюємося».
«Ця жорстока війна забирає в нас здоров’я, сили, ресурси, найрідніших і найкращих людей, синів і дочок нашої Батьківщини. Ми теж нарікаємо, нам важко, ми кличемо до Господа Бога, стукаємо до Нього в наших молитвах, а Він приходить до нас і годує вже не ангельським хлібом, але своїм Тілом і Кровʼю. Навіть тоді, коли ми не звершуємо Літургії, ми з собою несемо в час Великого посту Святе Таїнство Євхаристії, бо в тих Таїнствах Христової Церкви секрет нашої життєстійкості, сили, здатності перемагати, щоби пройти до кінця цю пасхальну ходу», — наголосив Глава УГКЦ.
Предстоятель висловив слова вдячності вірним «за те, що сьогодні в цей вечір все залишили і зібралися, щоб у нашому катедральному соборі ми могли бути разом. Ми наближаємося до Пасхи Господньої. Я хочу всім вам побажати найперше звільнитися, вийти, залилишитися від усього того, чим диявол хоче зловити, поневолити, знеохотити, щоб ви відкинули все те, що забирає з нашого серця Бога, Його істину».
Він розповів, що приїхав у Луцьк на запрошення Волинського національного університету імені Лесі Українки представити студентам книжку «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!».
«Нашою надією, нашою силою буде для нас не людина, але сам Господь Бог наш, Ісус Христос, присутній між нами в Таїнствах своєї Церкви», — зауважив Блаженніший Святослав.
Він побажав «щодня зближатися до Пасхи Господньої подібно, як учні, які ітимуть за Христом до Єрусалиму, щоб потім стати свідками Його воскресіння».
«Я хочу вам побажати, щоб ви не стомлювалися молитися і просити Господа Бога миру для України, бо Він є нашим Богом миру. Людина починає війни, але потім стає рупором війни. Війна починає, як злий демон, панувати над людиною, і люди не вміють закінчувати війн. Тільки Господь Бог може покласти край війні, бо Він є Богом миру», — пояснив Патріарх.
Він додав, що на Літургії «особливо молилися за наших дівчат і хлопців на фронті, за наших полонених, за тих, хто пропав безвісті».
«Мабуть, немає сьогодні в Україні жодної родини, яка б не мала когось на фронті, або того, хто на своєму тілі вже носить рани війни. За них наша молитва, щоб, як Господь Бог звільнив з єгипетської неволі свій народ, так усіх наших братів, зокрема вкрадених українських дітей, ми могли повернути додому», — наголосив Глава УГКЦ.
Департамент інформації УГКЦ