Митрополит Володимир взяв участь у фотовиставці відомого фотохудожника Романа Івасіва
У середу, 9 квітня, в актовій залі Івано-Франківського національного університету нафти і газу відбулася фотовиставка «Портрети епохи» відомого фотохудожника Романа Івасіва. На запрошення організаторів захід відвідав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.
Під час заходу Преосвященніший Владика Володимир звернувся до присутніх зі словами:
«Насамперед дякую за запрошення на цю подію! Господь поблагословив, що пан Роман знав свого часу дуже багато людей, зокрема дисидентів та владик нашого підпілля. Він бачив, як наша Церква виходила з підпілля, був учасником перших богослужінь і перших панахид, і брав у них активну участь. І я заохотив його зібрати ці історичні матеріали, щоб увіковічити їх для нашого майбутнього покоління».
За словами Архієпископа, пан Роман ще з 2014 року їздив на передову до військових, де робив світлини. «Хотілося, щоб цією виставкою пан Роман ще більше надихнувся, щоб творити ще більше таких світлин. Адже він робить це для нас з вами, людей, які живуть на Прикарпатті!».
Опісля п. Роман зробив екскурсію фотовиставкою для всіх гостей, зокрема і для Митрополита Володимира. Її особливістю є унікальні кадри, зокрема визначних подій з історії УГКЦ після виходу з підпілля, а також греко-католицьких архієреїв, зокрема слуги Божого Любомира Гузара.
Згодом Митрополит Івано-Франківський на запрошення організаторів розповів присутнім про історію свого покликання та духовної формації під час підпілля Української Греко-Католицької Церкви.
«Під час підпілля богослужіння відбувалися таємно: люди закривали вікна й молилися при закритих дверях. І десь тоді, у дитячому віці, я відчув покликання до священства: “Господи, хоч як тяжко Тебе переслідують, але я буду з Тобою!”. Тоді мені здавалося, що це мої дії, але насправді Господь покликав мене до того служіння. Я належу до тих людей, які народилися у тому безбожному радянському союзі. Але потім стали духовними особами й боролися за Церкву, і в результаті добилися її легалізації ще за часів радянського союзу у 1989 році».
Завершилася подія подякою організаторам та всім, хто взяв участь у виставці.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ