Луганщина долучилася до впровадження другої фази донорської програми «Партнерство за Сильну Україну»
- Автор допису: Голова Луганської обласної військової адміністрації
Міністерство розвитку громад та територій України разом із міжнародними партнерами запустили другу фазу програми «Партнерство за Сильну Україну».
Відповідний меморандум у Києві підписано разом із представниками країн-фінансових партнерів Програми – Канади, Естонії, Фінляндії, Норвегії, Швеції, Швейцарії та Сполученого Королівства.
Друга фаза програми передбачає розширену фінансову підтримку в обсязі понад 190 мільйонів доларів. Вона триватиме з 2024 по 2027 рік.
У першу чергу, це допомога внутрішньо переміщеним особам, реінтеграція деокупованих територій, підвищення спроможності тих регіонів та громад, які знаходяться безпосередньо на лінії фронту.
Друга фаза програми зосереджується на побудові стійкості на кількох рівнях. Це, зокрема нагальні потреби найбільш вразливих, прифронтових громад, забезпечення їх будівельними матеріалами, аварійним транспортом та захисним спорядженням для екстрених служб; забезпечення безперервності базових послуг і згуртованості громад через відновлення шкіл, лікарень, водопровідної та енергетичної інфраструктури, а також підтримка інклюзивного місцевого планування відновлення; підтримка національної єдності та соціальної згуртованості через реінтеграцію ветеранів і участь у роботі ініціативи Президента України Bring Kids Back.
«Партнерство за Сильну Україну» – багатостороння донорська програма, що фінансується урядами Канади, Естонії, Фінляндії, Норвегії, Швеції, Швейцарії та Великої Британії. На її меті – посилення стійкості України в умовах російської агресії шляхом надання критично важливої підтримки громадам у співпраці з українськими державними органами, громадянським суспільством, ЗМІ та приватним сектором.
Перша фаза програми тривала з 2021 по 2024 рік. Її бюджет становив понад 114 мільйонів доларів. Пріоритетними областями у рамках Програми є Луганська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська та Чернігівська.
У межах першої фази програми реалізовано 577 проєктів у 127 громадах. Завдяки цьому допомогу отримали понад 2 мільйонам українців. Для них відновлено доступ до базових послуг: охорона здоров’я, освіта, електропостачання та чиста вода. Програма сприяла відновленню лікарень, шкіл, закладів культури та громадських просторів.