🇺🇸💼 У Вашингтоні сьогодні, напередодні Spring Meetings, провели насичену розмову з американським бізнесом.
- Автор допису: Прем‘єр-міністр України
Подякував усім компаніям, які продовжують працювати в Україні, і тим, хто зайшов на український ринок. Торік в Україні з’явилася майже сотня нових компаній зі США. Кількість міжнародних компаній, що вже присутні на українському ринку й мають плани продовжувати інвестиції попри війну, збільшилась до 70% у 2024 році. Під час нашої зустрічі я отримав запевнення від підприємців, що вони надалі підтримуватимуть Україну.
Підкреслив, що інвестиції в Україну — це інвестиції в майбутнього члена Європейського Союзу. Крім того, Україна — це виробничий хаб з конкурентною собівартістю для експорту продукції до ЄС і глобальних ринків. Це масштабний ринок інвестицій у відновлення, яке потребуватиме активної участі приватного сектору.
Відбудова України стане найбільшим економічним проєктом у Європі за останні покоління. Світовий банк оцінює загальний обсяг потреб на відновлення в понад 500 млрд доларів. У нашому фокусі: житло, енергомережа, дороги, порти, інженерна інфраструктура, ОПК, критична сировина, аграрна галузь. Розповів американському бізнесу детально про кожен напрям.
Подякував також компаніям, які покинули російський ринок. Наголосив на тому, що росія повинна заплатити за відбудову України. На Заході заморожено близько 300 млрд доларів активів рф. Це буде основний ресурс для відновлення.
Країни G7 вже запустили механізм ERA, який передбачає використання прибутків від заморожених російських активів. Це 50 млрд доларів для України.
Другий крок — повна конфіскація російських активів. Третій крок — впровадження податку на експорт російських енергоносіїв і сировини, аби покрити ту частину потреб на відновлення, яку не покриють заморожені російські активи.
Вдячні кожному бізнесу, який працює та інвестує в Україну, створює виробництва та робочі місця. Цінуємо внесок кожного у нашу стійкість та розвиток.