Фейк: Зеленський — останній, з ким говорив Папа Римський перед смертю – українські медіа
Насправді українські медіа не повідомляли такої інформації, а публікації зі «спростуванням» на Politico — сфабрикована.
Проросійськими ресурсами поширюється спростування дезінформації, буцімто поширеної українськими медіа. Йдеться про повідомлення, що незадовго до смерті Папа Римський Франциск нібито розмовляв по телефону з Володимиром Зеленським і висловив президенту підтримку територіальної цілісності України. Публікації на пропагандистських ресурсах супроводжуються скриншотом з Politico, де цю заяву нібито спростували.
Та насправді уся ця історія — фабрикація прокремлівських ресурсів. По-перше, нам не вдалося знайти жодних підтверджень, що хоч одне авторитетне українське видання писало про так званий дзвінок між Зеленським та Папою Римським Франциском. По-друге, спростування, нібито опубліковане на сайті Politico, також сфабриковане — це доводить банальний пошук на сайті медіа за ключовими словами. А по-третє, хоча інформацію про телефонну розмову нібито спростував Ватикан, у жодному з офіційних каналів комунікації Святого Престолу так само не знаходимо жодних дописів на цю тему.
Нагадуємо, Папа Римський Франциск помер 21 квітня унаслідок мозкового інсульту, коми та незворотного серцево-судинного колапсу у віці 88 років. Поховання понтифіка відбудеться 26 квітня. Попрощатися з Франциском планують низка світових лідерів: зокрема, Дональд Трамп, Еммануель Макрон та Володимир Зеленський разом з першою леді. «Він знав, як дати надію, полегшити страждання молитвою та сприяти єдності. Молився за мир в Україні та за українців. Ми сумуємо разом з католиками та всіма християнами, які шукали духовної підтримки у Папи Франциска. Вічна пам’ять!», — вшанував пам’ять понтифіка президент України у соцмережі Х.
Росія уже не вперше звинувачує Україну в поширенні фейків, щоб відвернути увагу від діяльності власної пропагандистської машини. Спростування на цю тему читайте у матеріалах Фейк: Після заморозки фінансування українських фактчекінгових організацій від USAID кількість фейків зменшилася в 12 разів — Microsoft та Фейк: USAID фінансувало роботу «фабрики тролів», де працювали студенти зі Східної Європи.