Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі 2025: вплив штучного інтелекту та діджиталізації на покращення умов праці

Сьогодні, 28 квітня, відзначають Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі. За ініціативою Міжнародної організації праці, у 2025 році головною темою цього дня обрано вплив штучного інтелекту (ШІ) та діджиталізації на покращення умов роботи. Про це інформують у Центральному міжрегіональному управлінні Державної служби з питань праці.

Новітні технології і сучасні інструменти стрімко змінюють підходи до безпеки праці, що особливо актуально наразі для українських підприємств. Так, ШІ та цифрові платформи оптимізують робочі процеси: оцінюють ризики перевантаження, запобігають перевтомі персоналу, зокрема завдяки дистанційному формату роботи. 

Крім цього, сучасні технології ефективно застосовують для навчання персоналу. Такі інструменти як VR (Virtual Reality) і AR (Augmented Reality) можуть моделювати аварійні ситуації та розробляти ефективні заходи реагування.

Діджиталізація відіграє важливу роль і під час війни. Роботизовані системи забезпечують виконання операцій в умовах підвищеної небезпеки, зменшуючи ймовірність травмування, а системи моніторингу допомагають оперативно реагувати на потенційні загрози працівникам критичної інфраструктури, стратегічних виробництв, будівельних майданчиків і секторів забезпечення обороноздатності країни. 

Зокрема, дрони та автоматизовані механізми використовують на виробництвах і в будівництві для моніторингу стану об’єктів та виконання небезпечних завдань. А дистанційна робота та цифрові платформи праці стали невід’ємною частиною трудових відносин, зокрема під час війни.

Джерело