На ментальному заході говорили про значення ролі жінки у соціальному, релігійному, родинному та політичному житті суспільства

На ментальному заході говорили про значення ролі жінки у соціальному, релігійному, родинному та політичному житті суспільства

Піклування про фізичне здоров’я та душевну рівновагу кожного українця – надзвичайно важливе завдання сьогодення. Адже ментальне здоров’я базується на добробуті людини, її здатності відчувати гармонію, щастя та сенс у житті. Саме з цією метою в Україні впроваджується Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», покликана зробити психологічну допомогу доступною кожному.

У рамках підтримки цієї ініціативи, за сприяння громадської організації «Інститут Суспільних Ініціатив» (голова Тарас Репицький), відбувся змістовний захід, присвячений питанням ментального здоров’я. Особливим акцентом події стала лекція релігієзнавиці, докторки філософії Надії Руско на тему: «Значення ролі жінки у соціальному, релігійному, родинному та політичному житті суспільства», присвячена неділі жінок-мироносиць та Дню матері.

У центрі розмови книга «Жінки Апостолки» як символ глибокої духовної сили та активної життєвої позиції жінки. Надія Руско наголосила: для жінки релігійність – це насамперед прояв любові, а не лише пошук істини. Можливо, саме тому саме жінки першими стали свідками Христового Воскресіння.

Дослідниця поділилася оригінальними інтерпретаціями біблійних сюжетів, де зустрічі Бога з жінками в буденних ситуаціях трактується як вияв особливого духовного статусу жінки. Вона акцентувала на тому, що кожна з «жінок-апостолок» ішла власним шляхом до Бога, до внутрішньої гармонії та сили. Науковий підхід лекторки передбачає пошук перевірених фактів і об’єктивних свідчень щодо ролі жінок у перших християнських громадах, навіть попри традиційне домінування чоловічого духовенства.

Ключовим висновком лекції стала ідея: любов – це сила, що об’єднує, підтримує та надихає жінку на зміни у світі довкола. Висунуто концепцію «жінки-апостола» як активної носійки змін, здатної впливати на свою громаду, незалежно від формального статусу чи офіційного визнання.

Щира вдячність за проведення змістовного, натхненного заходу.

Джерело