#правдива_історія Попри міфологізований наратив радянської пропаганди про “перемогу срср у Великій Вітчизняній війні”
- Автор допису: Керівник Офісу Президента України
Попри міфологізований наратив радянської пропаганди про "перемогу срср у Великій Вітчизняній війні", історичні факти свідчать: без допомоги США, без стійкості українського фронту та без стратегічного тиску з боку Британії – перемога у Другій світовій війні для срср була взагалі недосяжною, і вона сталася б виключно завдяки зусиллям союзників, яким довелося б звільняти від гітлерівців окуповані частини радянського союзу.
США: ленд-ліз і економіка перемоги
Без програми ленд-лізу срср не мав би ані пального, ані мобільного тилу.
Щонайменше 427 тисяч вантажівок, 2 тисячі локомотивів, десятки тисяч тонн авіабензину, алюмінію, кольорових металів і продуктів харчування – це не "допомога", а матеріальна основа фронту.
Половина радянського хліба в 1943–1945 роках – американська пшениця. Більшість сталевих бронелистів для радянських танків Т-34 – поставки зі США. І навіть форма для солдатів, включно з чоботами, в багатьох дивізіях була зроблена в США чи Канаді. Це не перебільшення – це сухі підрахунки логістики війни.
Україна: кров і хребет радянського фронту
У війні проти нацистів загинули від 8 до 10 мільйонів українців – це більше, ніж громадян будь-якої іншої республіки срср.
60% радянських дивізій було сформовано або укомплектовано українцями. Україна стала ареною найзапекліших боїв – від оборони Києва, Харкова, Донбасу до Сталінградської битви, де билися тисячі українців.
Після визволення території України саме українська інфраструктура – залізниці, заводи, колгоспи – стала основою радянського тилу. Саме тут налагоджувалися ремонт техніки, формувалися нові армії, працювала логістика. І саме українці брали участь в фінальному штурмі третього рейху, грали важливу роль в берлінській операції. Сотні тисяч українців штурмували Берлін.
Велика Британія
Коли в 40-х Британія відмовилася здаватися, вона зірвала план Гітлера сконцентрувати всі сили проти срср. У 1941–1942 роках понад 40% німецьких авіа- та флотських ресурсів були змушені залишатися на Заході. І все через постійну загрозу вторгнення або бомбардувань.
Королівські ВПС першими завдали Гітлеру відчутної шкоди в тилу.
Британія та союзники нанесли німцям та їх союзникам значні втрати в Північній Африці. Саме британці забезпечили розвіддані, які часто надходили до москви через пряму співпрацю з союзниками.
Без США в москви не було б ресурсів. Без України – не було б армії. Без Британії – Гітлер не відволікався б на Захід. Міф про "самостійну перемогу срср" і росіян – це політична конструкція, створена для утвердження поствоєнного гегемонізму москви. Реальна історія Другої світової – це історія глобального спротиву, в якому внесок України був кров’ю та силами.
путін постійно бреше. І дуже добре, що президент США Трамп зараз публічно акцентував увагу на ключовій ролі США у перемозі над нацизмом.