Голос віри, правди і надії: актуальні цитати Блаженнішого Святослава
Голос віри, правди і надії: актуальні цитати Блаженнішого Святослава
З нагоди 55-річчя Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава пропонуємо добірку його цитат, що промовляють до серця Церкви і народу. У цих думках — голос віри посеред війни, правда, що звільняє, і надія, яка веде вперед.
Про це пише Департамент інформації УГКЦ.
Про Бога та віру
«Де є Бог, коли триває війна? Де є Бог, коли нас убивають? Бог з нами! Його вкотре розпинають у тілі України ті, хто в нас стріляють, укотре засуджують на страту ті релігійні лідери, яку оправдовують війну. Його вкотре ховають до гробу ті, хто засипають у масових похованнях мешканців Маріуполя, Ізюма й інших міст і сіл України».
(15 березня 2022 року, ефір національного марафону).
«Ви собі уявіть руйнування світу біженця війни, який має залишати все, всю свою дотеперішню історію, брати за руку свою дитину і пускатися в невідоме… Слово Боже каже, що є щось, чого ніхто не може знищити, є щось, що залишається постійним і нерухомим завжди, навіть тоді, коли руйнуються основи людського життя. Тією нерухомою твердинею є Божий престіл і Господь Бог на цьому престолі. Він може дати все те, на що людина потребує опертися».
(16 березня 2022 року, Молебень у час війни)
«Народ, який вірить у Бога і приймає Його силу в Тайні Сповіді, є непереможним».
(16 липня 2023 року, проповідь у Зарваниці)
«Торкнутися Бога чи, радше, дати Йому можливість торкнутися себе можна лише тоді, коли є віра».
(Проповідь у 24-ту неділю після Зіслання Святого Духа)
Про Україну та її народ
«Україна стоїть — і вистоїть. Україна бореться — і поборе. Україна молиться — і отримає у Господа Бога те, про що просить».
(21 грудня 2023 року, підсумковий ефір «Відкрита Церква»)
«Ми боремося. І наша боротьба триває не два роки, й навіть не десять. Наша боротьба — боротьба з колонізатором, який приходить з москви, триває не одне століття».
(21 грудня 2023 року, підсумковий ефір «Відкрита Церква»)
«Ми молимося. І те, як українці поводяться і сповідують свою християнську віру в часі війни, теж є подиву гідним для цілого світу».
(21 грудня 2023 року, підсумковий ефір «Відкрита Церква»)
«Україна зранена, але нескорена! Україна змучена, але стоїть і вистоїть! Повірте мені, нікому й на гадку не спадає здатися, навіть там, де сьогодні йдуть бойові дії — послухайте наших людей у Херсоні, Запоріжжі, Одесі, Харкові, Сумах!»
(9 березня 2024 року, Нью-Йорк)
«Немає нічого дальшого від істини, ніж твердження, що Україна не хоче миру. Ніхто не хоче миру більше, ніж українці!»
(Вересень 2023 року, виступ у Берліні).
«Сяюче обличчя української жінки є іконою надії нашого народу і нашої землі. Це — жінка, часто зранена, бо закриває собою своїх дітей від російської смертоносної зброї. Жінка, яка проживає життя у вигнанні, долаючи шлях внутрішньо переміщеної особи чи емігрантки. Вона носить у серці найглибшу травму війни, але водночас є таїнством стійкості й незламності — щодня встає, йде вперед, ведучи за руку своїх дітей… Її сила — неймовірна».
(4 травня 2025 року, проповідь у неділю Мироносиць у Флоренції).
Про мир та надію
«Мир можливий — і Христос хоче дати його тим, хто Його шукає. Молімося, щоб серця світових лідерів відкрилися для цього миру».
(27 квітня 2025 року, проповідь у Томину неділю).
«У Христі воскреслому відкривається цінність і мета кожної людської самопожертви».
(Великоднє послання 2024 року)
«Не занепадайте духом, не впадайте у відчай, вірте в Бога, який підносить! І ви встанете, ви здобудете, ви осягнете».
(25 травня 2023 року, проповідь у Вроцлаві).
«Сьогодні в Україні надія має різні світлі обличчя. Надія сяє на обличчях захисників України, які вже одинадцятий рік поспіль показують, що російського загарбника, який чисельно більший за нас, можна і потрібно зупинити. Надія сяє на обличчях медиків і рятувальників, які після кожної ракетної атаки невтомно рятують життя похилих віком, дорослих і дітей. Надія сяє на обличчях люблячих батьків, наставників і вчителів, які серед жахіть війни, часто ціною власного життя, виховують дітей, вчать їх віри в Бога та всього, що добре, справедливе і вічне. Надія сяє на обличчях молодих українців, на плечі яких тягар військового лихоліття ліг найбільшим хрестом і які, попри все, не припиняють кохати і мріяти, створювати сім’ї і народжувати дітей, підкорювати вершини знань і жертвувати за волю Батьківщини найціннішим, навіть власним життям і здоров’ям».
(Великоднє послання 2025 року)
«Надія — це не відсутність болю. Це довіра, що останнє слово не за болем. Що за Страсною п’ятницею приходить Великдень. І ми, народ, який проходить свою Голгофу, вже стаємо народом воскресіння».
(20 квітня 2025 року, колонка для «Української правди»)
«Цього року, коли вся Церква переживає Ювілейний 2025 рік, Папа Франциск закликав нас бути паломниками надії. Україна вже стала паломницею, несучи надію, яку не можна зруйнувати ракетами. Надію, виплекану в горнилі болю. Надію, яка не соромиться сліз, але не дозволяє собі впасти в розпач. Надію, якої світ потребує… Ми вже не лише просимо про солідарність, ми самі стаємо джерелом надії для інших. Саме тому не замовчуймо правду про те, що відбувається. Не ховаймо свою віру. Не стидаймося надії, яка не засоромить».
(20 квітня 2025 року, колонка для «Укрінформу»)
Про свободу
«Сьогодні Україна може і мусить дати світові надію, що свобода — не міраж. Надію, що свобода — не міраж, Freedom is not free („Свобода — не безкоштовна“), що свобода — це щось, за що варто віддати навіть своє життя».
(15 квітня 2025 року, відкриття Української школи управління в Києві).
«Наша свідомість століттями формувалася свободою і її усвідомленням, гідністю. Ми за це страждаємо і боремося донині».
(Листопад 2023 року, звернення до Дня Свободи і Гідності).
«Бути вільним — це найперше бути відкритим чинити добро. Вільну державу, Батьківщину можуть будувати лише вільні люди. Змагаймося за свободу від усякого зла!»
(24 серпня 2023 року, звернення з нагоди Дня Незалежності)
Нагадуємо, з нагоди 55-річчя Блаженнішого Святослава Департамент інформації УГКЦ запрошує 5 травня 2025 року привітати Патріарха в соцмережах, позначивши власний допис хештегом #МоємуПатріарху55.
Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ