У парафії Кирила і Методія відбулися перші та вічні обіти Сестер Чернечої Родини Воплоченого Слова
У четвер, 8 травня, у парафії свв. Кирила і Методія, що селі Крихівці, відбулось величне молитовне свято для сестер-монахинь Згромадження Служебниць Господа і Діви Марії з Матара Чернечої Родини Воплоченого Слова. Цього дня Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, уділив монахиням Чин перших та вічних обітів.
Архієрейську Божественну Літургію з цієї нагоди очолив Владика Микола у співслужінні о. Йосафата Бойка, настоятеля парафії, й чисельно зібраних священнослужителів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, духовенства Мукачівської Греко-Католицької Єпархії, та отців Згромадження Воплоченого Слова із різних куточків України та світу.
У святковому богослужінні взяли участь чернече сестринство та родичі, які приїхали, щоб розділити радість молитовного дійства.
Опісля прочитання уривка із Євангеліє, Владика Микола уділив Чин перших обітів для чотирьох сестер-монахинь, які зачитали свої обіцянки та отримали вінки, які засвідчують їх бажання об’єднати життя зі служінням Господу.
Звертаючись до присутніх із проповіддю, Владика Микола роздумав над трепетністю та особливістю дійства, зазначивши, що її таїнство можуть осягнути лише вибрані:
«При Хресті Ісусовім стояли… Щось подібне відбувається сьогодні тут, у цьому храмі святих Кирила і Методія. Ми зійшлися сюди, щоб побути, подивитися й послухати, аби стати учасниками цієї гарної, величної й святої події — перших та вічних обітів сестер Воплоченого Слова. Сьогодні наше серце можуть наповнювати дуже різні емоції — щастя та усмішка на обличчі, або сльоза: від радості чи людського нерозуміння. Бо як каже Господь Ісус: “Не кожному дано зрозуміти”. Тож сьогодні в особливий спосіб хочемо подякувати Богові за дар покликання, в першу чергу для вас, дорогі сестри, а також за дар покликання до монашого і священничого служіння — бо це є дар Божий».
Єпископ зауважив, що хоча в сучасній Католицькій Церкві спостерігається зменшення покликань, та це не є ознакою того, що Господь перестав кликати, а радше пов’язано з тим, що людина часто перестає слухати цей заклик:
«Господь не перестає кликати. Людина, здається, перестає слухати. Тож дякую сьогодні вам, дорогі сестри, що слухали та слухаєте. І надалі бажаю вам слухати вашого Вчителя — Господа Ісуса Христа, на зразок Пресвятої Богородиці. З Євангелія знаємо, що Вона не була багатослівною, але це не стало перешкодою для Неї виконати волю Отця — стати Матір’ю самого Божого Сина. Ви сестри, які сьогодні складаєте вічні обіди, вчіться від Богородиці слухати і просити ласки, щоби витримати в доброму аж до кінця. Ви ж, сестри, які маєте цей проміжний період, також навчайтеся Її слухання».
Далі проповідник нагадав, що цього дня Церква вшановує святого апостола та євангелиста Івана Богослова. Він звернув увагу на євангельську розповідь про те, як біля Хреста стояли Матір Ісуса та улюблений учень, підкресливши їхню особливу місію: Богородиця має стати матір’ю для всіх учнів, об’єднати їх, а Іван — зростати у покликанні улюбленого учня.
«Сьогодні просимо ласки Божої й заступництва Пресвятої Богородиці та святого Івана Богослова, щоби ми зростали у відчутті, що є улюбленими ученицями й учнями нашого Спасителя. Дякуючи за дар покликання, просімо, щоб кожен із нас щодня пізнав покликання і сповняв його. Просімо радіти життю на цій землі й тими дарами, які кожен із нас отримав від Господа, ділитися», — мовив на завершення Архієрей.
Згодом, перед моментом Святого Причастя, Архієрей уділив Чин вічних обітів сімом сестрам-монахиням. Вони зачитали свої обіцянки й отримали запалені свічки, перстені-обручки та вінки. Кожна з отриманих речей має свою символіку: свічки є символом світла, яким мають бути сестри-монахині для світу, а перстені-обручки та вінки символізують єдність з Христом-Нареченим.
Одразу після цього продовжилась Божественна Літургія, де кожен присутній мав нагоду об’єднатися із Ісусом у Пресвятій Тайні Євхаристії.
Опісля сокровенного дійства, Владика Микола передав всім присутнім вітання від Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, особливо теплі слова вітань лунали для сестер, які склали перші та вічні обіти. Відтак у храмі лунало Многоліття.
Своєю чергою о. Йосафат Бойко підкреслив, що головна чеснота Ювілейного 2025 року — надія, а через неї ми віримо, що з Божою допомогою у нас все буде добре: «Нині ми маємо великий день надії. Ми щиро тішимося, що сьогодні так багато сестер складали тимчасові обіти, а особливо — вічні. Дякуємо Богу за цей день особливої молитви та глибоких слів, які ми чули, коли сестри складали обіти».
Відтак слово мала сестра Марія Пресвятої Трійці, яка цього дня склала свої вічні обіти. Від імені монахинь, сестра Марія подякувала Архієрею за уділення Чину тимчасових та вічних обітів, за постійну опіку, якою він, як духовний батько, огортає їх, та запевнила у молитві.
Слово також мала сестра Марія Гошівська, провінційна настоятелька сестер Служебниць Господа і Діви Марії з Матара Чернечої Родини Воплоченого Слова, яка зазначила, що обіти — особливий момент як для сестер, для Згромадження, так і для всієї Церкви, адже основна місія сестер — служити Богові, Церкві та людям. Сестра Гошівська також подякувала всім гостям, які так чисельно прибули до святині, щоб розділити радість молитовного дійства.
На завершення усі присутні виконали духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний».
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ