В Україні відзначають День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років

Сьогодні, 8 травня, Україна вшановує загиблих у Другій світовій війні 1939–1945 років. Понад 10 років ми сприймаємо цей день не крізь радянський культ перемоги, а згадками про людські втрати в боротьбі проти нацизму. 

Друга світова розпочалася для України нападом нацистської Німеччини на Польщу 1 вересня 1939 року і бомбардуванням Львова та інших міст. А з 22 червня 1941-го, після вторгнення військ Німеччини та її союзників на територію СРСР, на теренах нашої країни велись запеклі бої. 

Унаслідок війни, спричиненої злочинністю двох ідеологій – нацизму та комунізму – ми втратили понад 8 мільйонів українців та представників інших народів, які проживали на території України. Загалом Друга світова забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей у всьому світі.

Нині ми боремося проти не менш нищівної російської версії нацизму – рашизму, що загрожує не лише незалежності та суверенітету України, а й національній безпеці інших країн. 

Щоденно українці зі зброєю в руках, захищаючи від загарбницького режиму, дають шанс на побудову тривалого миру і створення більш справедливої світової системи безпеки. Умовою для цього є Перемога над росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії росії проти будь-якої вільної демократичної країни.

Світова спільнота має змогу спертися на той гіркий досвід та історичні уроки, щоб навчитися цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з ворогом.

Пам’ятаємо! Перемагаємо!

Джерело