«Перш ніж світ дізнався ім’я нового Папи, я попросив його молитися за Україну», — кардинал Микола Бичок

Український кардинал Микола Бичок, який брав участь у Конклаві з обрання нового Папи Римського, в інтерв’ю для «Живого телебачення» поділився враженнями від цієї історичної події та розповів про спілкування з новообраним Папою Левом XIV.
За словами владики Миколи, досвід участі в Конклаві був надзвичайним. «Емоції, які важко передати, тому що це щось неймовірне, це та подія, яка привертає увагу всього світу — і віруючих, і невіруючих людей», — зазначив кардинал.
Особливо зворушливими для нього були два моменти: коли кардинали процесійно входили до Сикстинської каплиці і коли всі стояли на балконах базиліки Святого Петра, очікуючи на оголошення імені нового Папи.
Особиста розмова з новообраним Папою
Кардинал Бичок розповів про свою особисту коротку розмову з новообраним Понтифіком одразу після обрання: «Коли я підійшов, то сказав, що я — єпископ для українців Австралії, Нової Зеландії, Океанії. Запевнив його у своїх молитвах і що Україна й Австралія теж молитимуться за його служіння Богові, Церкві та людству. А також закликав його пам’ятати у своїх молитвах нашу Україну щодо справедливого миру і припинення війни».
Атмосфера молитви на Конклаві
Владика Микола наголосив, що Конклав пройшов в атмосфері глибокої молитви: «Поки рахують голоси є дуже багато часу. І це не те, що показали у фільмі „Конклав“. Це зовсім по-іншому — там є дуже багато молитви. Це передовсім призвання Святого Духа, закликання Святого Духа, щоби Він провадив нашим голосуванням і нашими діями, щоби справді була обрана саме та особа, найкраща з усіх».
«Це — найкращий час мого життя. Ніхто тебе не турбує. Тобто Конклав справді пройшов для мене в цілковитому мирі, спокої, благодаті Святого Духа», — додав кардинал.
Тема України та заклик до миру
Кардинал Бичок наголосив, що тема України була важливою під час обговорень кардиналів, зокрема перед Конклавом: «Тема України звучала досить часто, зокрема на загальних конгрегаціях… Тема України, тема війн, тема жертв тих війн, тема миру… ще перед обранням Святішого Отця було зазначено, що вони стануть дуже важливими для служіння наступного Понтифіка».
Особливу увагу кардинал привернув до спільного звернення кардиналів, про яке мало повідомляли світські медіа: «На останній конгрегації кардиналів… було видано окреме прохання, звернення до всіх лідерів країн світу, до сильних світу цього від імені 180 кардиналів. Це — щось неймовірне. Це не тільки Папа звертається. Це практично під тим зверненням і закликом до миру, до того, щоби припинилися війни в Україні, на Святій землі чи будь-де інде, щоби це не тільки закінчувалося розмовами, але певними діями, щоб війни зупинилися, підписалися кардинали».
Перші слова нового Папи та надія для України
Владика Микола висловив сподівання щодо підтримки України новим Понтифіком: «Я був захоплений його промовою з балкону… Ця тема миру, де він сказав: „Мир вам“, а пізніше, що це мир, який досягається не тільки сильними світу цього, але який дає сам Христос, — це справді ті слова, які нам, українцям, дають велику надію».
«Я щиро переконаний і твердо вірю, що він буде на стороні України. Він усе робитиме для того, щоби припинити війну в Україні, у всьому світі, все, що буде в його силах, щоби звільнити якомога більше полонених, віднайти тих, які пропали безвісти», — додав кардинал Бичок.
Новий Папа взяв собі імʼя Лев XIV. Як зазначив кардинал Бичок, вибір папського імені може вказувати на прагнення нового Понтифіка продовжити традиції папи Лева XIII, який відомий сильною соціальною доктриною та відданістю справі миру.
Подальші плани
Владика Микола повідомив, що залишиться в Римі до Святої Меси з нагоди початку понтифікату нового Папи, яка відбудеться 18 травня. Опісля — повернення до Австралії. 22 червня знову прибуде до Рима, щоб перейняти титулярну базиліку Святої Софії, яку йому призначив ще Папа Франциск, а також взяти участь у Синоді Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.
Департамент інформації УГКЦ