У Словаччині представили міжнародний проєкт про безпеку дітей у Церкві
2 травня в місті Кошице (Словаччина) відбулася презентація міжнародного проєкту «SAFEGUARDING. Безпека дитини в середовищі Церкви», який реалізовує Центр гідності дитини УКУ у співпраці з Богословським факультетом Католицького університету в Ружомберку. У межах події відкрили виставку-інсталяцію «Rozpoznať. Reagovať» («Розпізнати. Реагувати»), що закликає до відповідального ставлення дорослих до захисту дітей.
Про це повідомляє пресцентр УКУ.
Онлайн-курс «SAFEGUARDING» створений експертами з шести країн (України, Словаччини, Польщі, Чехії, Хорватії та Угорщини) і призначений для духовенства, богопосвячених осіб та мирян. Метою курсу є запобігання насильству над дітьми та формування безпечного церковного середовища. Його можна пройти безкоштовно на платформі УКУ-онлайн.
Єпископ Марек Форгач, голова Комісії Конференції єпископів Словаччини із захисту неповнолітніх, наголосив на важливості превентивної роботи: «Я думаю, що це вперше в Словаччині ми можемо представити роботу в такому форматі. Ви в Україні страждаєте від війни і, можливо, саме тому більш чутливі до будь-якого насильства, яке знаходите навколо себе. Я б дуже хотів, щоб ця виставка допомогла нам розпізнати страждання в інших, щоб ми могли реагувати на них і вживати дієвих заходів».
Іванка Рудакевич, кординаторка проєкту, співавторка курсу, керівниця проєктів і програм Центру гідності дитини УКУ, підкреслила важливість міжнародної співпраці щодо захисту дітей від насилля і створення безпечного простору для їхнього зростання.
Виставку оформила художниця та іконописиця Уляна Креховець. Основою стали понад 100 ілюстрацій, створених на основі особистих переживань авторки, що передають теми болю, захисту та надії. У межах відкриття проєкту мисткиня провела авторську екскурсію і розповіла про історію створення начерків та сенси виставки.
Проєкт став прикладом міжнародної співпраці у сфері захисту дітей. «Нам важливо говорити спільно про те, що дитина має бути в безпеці. Якщо будемо мати спільний голос, тоді буде більше взаємопідтримки і сил», — зазначила координаторка Іванка Рудакевич.
Департамент інформації УГКЦ